2026 tavaszán is lesz lakossági államkötvény-kibocsátás
dnes 9:50
Pozsony, december 5. (TASR) - 2026 tavaszán is lesz lakossági államkötvény-kibocsátás, a pénzügyminisztérium és az Államadósságot és Likviditást Kezelő Ügynökség (ARDAL) már megkezdte az előkészületeket. Ismét kétéves, illetve négyéves futamidejű kötvényeket lehet majd vásárolni – tájékoztatott a minisztérium.
„A pénzügyminisztérium és az ARDAL jelenleg a technikai részleteket egyezteti, például a kibocsátás értékének nagyságát, a kamatokat, a vásárlási időszak hosszát, és az elektronikus vásárlás lehetőségét. A kamatot január végén jelentjük be, a pénzügyi piacok akkor aktuális helyzete alapján, és időben tájékoztatunk a további részletekről” – közölte a tárca.
A lehetőséget főleg a kisbefektetőknek szánják. Mivel adómentes, kedvezőbb lehet, mint a bankok által kínált készpénzlekötési lehetőségek – tette hozzá a tárca.
„A lakossági államkötvények a kormányprogramban is szerepeltek, és mivel az idei első kibocsátás iránt óriási volt az érdeklődés, jövőre megismételjük. Számunkra az a fontos, hogy a lakosság így kockázat nélkül, garantált hozam mellett fektethet be” – jelentette ki Ladislav Kamenický (Smer-SD) pénzügyminiszter.
Idén márciusban Befektető (Investor) és Hazafi (Patriot) kötvényeket lehetett vásárolni, kettő, illetve négyéves futamidővel. Az óriási érdeklődés miatt 400-ról 500 millió euróra emelték a kibocsátás összegét, de így is három nap alatt elfogytak a kötvények.
hlp