Büntetőeljárást indított a rendőrség a csicsói tűz ügyében
včera 15:04
Csicsó, augusztus 6. (TASR) - Károkozás miatt indított büntetőeljárást a rendőrség a komáromi (Komárno) járásbeli, csicsói (Číčov) tűzeset miatt. A Nyitrai (Nitra) Kerületi Rendőrkapitányság tájékoztatása szerint a tűz pontos okát még vizsgálják.
Szerdán, röviddel éjfél után gyulladt ki a plébánia épületének teteje, a tűzoltók közel nyolc órán át oltották a tüzet. A tetőről átterjedtek a lángok az épület belsejére is. Nem sérült meg senki.
Előzetesen az volt a gyanú, hogy vegyi anyagok gyulladhattak ki - tájékoztatott a Nyitrai Kerületi Tűzoltó- és Mentőszolgálat (HaZZ). A rendőrség később úgy tájékoztatott, a szakértő nem zárta ki, hogy gyújtogatás történt. A helyszínt a pozsonyi (Bratislava) Kriminalisztikai és Szakértői Intézet munkatársai vizsgálják.
A kárt 150 ezer euróra becsülik, de a rendőrség tájékoztatása szerint az összeg a nyomozás során változhat. A tűzoltóknak félmillió euró értékű vagyont sikerült megmenteniük.
klm