Polícia obvinila muža, ktorý v Považskej Bystrici podpálil 31 kontajnerov
dnes 11:36
Považská Bystrica 10. júla (TASR) - Polícia obvinila 53-ročného muža z pokračujúceho prečinu poškodzovania cudzej veci. Od apríla tohto roka podpálil v Považskej Bystrici 31 veľkokapacitných kontajnerov na triedený a komunálny odpad. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Petra Klenková.
Ako motív svojho konania uviedol nespokojnosť s tým, že mu nepridelili prácu v meste. Z pomsty následne úmyselne na rôznych verejných priestranstvách po celom meste zakladal požiare kontajnerov. Opakovane sa zameriaval na lokality, ako starý cintorín, sídlisko Stred, Moyzesova ulica, Lánska, Hliny a ďalšie verejné priestranstvá.
„Celkovo podpálil 31 veľkokapacitných kontajnerov. Vďaka včasným zásahom príslušníkov Policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru sa v niektorých prípadoch podarilo zabrániť väčším škodám. V jednom prípade došlo aj k poškodeniu fasády budovy. Celková spôsobená škoda presiahla 11.000 eur,“ doplnila hovorkyňa.
Obvinenému obmedzili osobnú slobodu a umiestnili ho do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie, s ktorým sa súd stotožnil.
UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.
pok tur