Futbal-ME21: SR - Španielsko 2:3, Suslov:"Sme sklamaní, boli sme blízko bodu"(3)
11. júna 2025 20:21
Bratislava 11. júna (TASR) - Slovenskí futbalisti do 21 rokov podľahli v stredajšom otváracom zápase 25. ME tejto vekovej kategórie favorizovanému Španielsku 2:3.
Finalista predošlého šampionátu na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave stratil po prvom polčase dvojgólový náskok, napokon si však po góle Cesara Tarregu v 90. minúte pripísal do tabuľky A-skupiny tri body. O presné zásahy slovenského tímu sa postarali Samuel Kopásek a Tomáš Suslov z jedenástky.
Ďalší zápas "áčka" bol na programe v stredu od 21.00 h v Trnave, kde si zmerali sily Taliani s Rumunmi. Mladí Slováci nastúpia na ďalšie stretnutie v sobotu 14. júna o 21.00 h v Trnave proti Taliansku, skupinovú fázu uzavrú zverenci Jaroslava Kentoša v utorok 17. júna o 21.00 h v Bratislave proti Rumunsku.
Do štvrťfinále postúpia dva najlepšie tímy z každej zo štyroch skupín. Vyše dvoch týždňov trvajúci šampionát vyvrcholí finálovým zápasom v sobotu 28. júna v Bratislave. Titul obhajujú mladí Angličania.
ME do 21 rokov
A-skupina
Bratislava
Slovensko - Španielsko 2:3 (0:2)
Góly: 48. Kopásek, 53. Suslov (z 11 m) - 16. Pubill, 18. Joseph, 90. Tarrega. Rozhodovali: Sylwestrzak - Karasewicz, Heinig (všetci Poľ.), ŽK: Suslov, Hollý, Kopásek - Turrientes, 19.964 divákov.
SR 21: Belko - Kopásek, Jakubko, Obert, Javorček - Rigo (80. Kaprálik), Nebyla, Suslov (87. Jambor) - Marcelli (87. Šviderský), Hollý (75. M. Sauer), L. Sauer (80. Čerepkai)
Španielsko 21: Iturbe - Pubill, Mosquera, Tarrega, Martin (46. Bueno) - Guerra, Turrientes (77. Jaureguizar) - Sanchez (66. Moro), Torre (58. Moleiro), Lopez - Joseph (66. Fernandez)
Španielom trvalo iba krátko, kým sa „oťukali“ a začali potvrdzovať individuálnu kvalitu. V 11. minúte ešte Belko zachránil domácich pred inkasovaným gólom, no bezgólové skóre sa menilo už o chvíľu. V 16. minúte „sokolíkov“ zachránila ľavá žrď, no z pokračujúcej akcie Sanchez našiel pred bránou úplne voľného Pubilla a ten nezaváhal - 0:1. O dve minúty slovenská defenzíva opäť zaspala a Joseph zdvojnásobil náskok úradujúcich vicemajstrov Európy - 0:2. Turrientesova strela z diaľky by už znamenala pohromu, našťastie sa však neskončila gólom. Slováci boli v prvom polčase v útoku jaloví, ich jedinú núkajúcu sa príležitosť zahodil Kopásek, ktorého strele zvnútra šestnástky chýbala razancia i presnosť.
Do druhého polčasu Kentošovi zverenci vstúpili ako vymenení a exportne zmazali dvojgólové manko. Najskôr v 48. minúte Marcelli na hranici pokutového územia ustál súboj so španielskym obrancom, prihral na nohu Kopáskovi a ten nezadržateľne skóroval - 1:2. V 53. minúte bolo vyrovnané, keď Suslov premenil jedenástku za faul na Marcelliho a dostal zaplnený štadión do varu - 2:2. Španieli sa však otriasli a rýchlo začali opäť preberať iniciatívu. Po hodine hry mali dve tutovky, ktoré zneškodnil Belko. Slovenský kapitán sa vyznamenal aj v 82. minúte po rohu, keď sa do zakončenia dostal Mosquera. Španieli si v závere vytvorili závar a po rohovom kope dokázali streliť víťazný gól. Mosquera predĺžil loptu na Tarregu a ten hlavou prekonal Belka - 2:3. Slovákom už nezostal čas na odpoveď a ich druhopolčasová snaha tak nebola odmenená bodovým ziskom.
Hlasy po zápase /zdroj: STVR/:
Samuel Kopásek, strelec prvého gólu SR: „Dostať gól v nadstavenom čase v zápase, v ktorom sme prehrávali o dva góly a vyrovnali, je vždy bolestivé. Taký je futbal. Náš výkon gradoval a až do 90. minúty sme hrali vyrovnanú partiu. Bolo vidno, že vieme hrať aj proti takému mužstvu ako je Španielsko.“
Nino Marcelli, útočník SR: „Vždy sa snažím čo najviac pomôcť mužstvu a som rád, že som mu dnes pomohol k dvom gólom. Škoda inkasovaného gólu v závere zápasu. V prvom polčase sme akoby nevedeli, čo máme hrať. Počas prestávky sme si povedali ako chceme hrať a kto má kde behať a nabiehať. Vyšlo to a vyrovnali sme na 2:2. So ,Suslíkom´ (Tomášom Suslovom, pozn.) sme si hovorili, že ešte jedna taká situácia príde. Žiaľ, neprišla. Zápas pred zaplneným štadiónom som si užil. Je to ako splnený sen. Teraz máme pred sebou ešte dva zápasy, v ktorých chceme dve víťazstvá.“
Tomáš Suslov, strelec druhého gólu SR: „Sme veľmi sklamaní, pretože sme boli veľmi blízko k bodu. Klobúk dolu pred naším tímom za to, ako sme nastúpili do druhého polčasu. Takéto zápasy dokážu otáčať iba mužstvá s charakterom. Škoda, že sme si nepostrážili poslednú štandardku, pretože bod sme si zaslúžili. Myslím si, že Španieli to kopli zle, ale prepadlo nám to. Bola to školácka chyba. Niečo podobné sa nám stalo aj proti Slovinsku. Keď chcete uspieť proti silným súperom, tak nemôžete robiť takéto chyby. Pred druhým polčasom sme si povedali, že ľudia pôjdu za nami a musíme veriť, že to môžeme otočiť. Každý tomu veril. Som sklamaný, že som nemohol dohrať zápas, ale mal som kŕče a radšej nech je na ihrisku niekto, kto môže šprintovať.“
UPOZORNENIE: Správa bola rozšírená o hlasy Marcelliho a Suslova
lg wr hm mp