Žilinka: Akkor távozom, ha letelik a megbízatási időm
dnes 12:02
Pozsony, május 15. (TASR) - Maroš Žilinka legfőbb ügyész akkor távozik a hivatalából, ha letelik a megbízatási ideje. Ezt csütörtökön jelentette ki Szlovákia Biztonsági Tanácsának ülése után.
„Kérdezzék azokat, akik éveken át azt állították, hogy az államfői posztra fogok pályázni. Vagy akik törvénymódosítást akartak, hogy a legfőbb ügyész ne indulhasson az államfőválasztáson. Azokat kérdezzék, aki azt terjesztették rólam, hogy igazságügyi miniszter leszek, vagy hogy alkotmánybíró, sőt az Alkotmánybíróság elnöke” – reagált Žilinka a jövőjével kapcsolatos kérdésekre.
A biztonsági tanács üléséről nem nyilatkozott, mint mondta, csak meghívottként volt jelen. Azt viszont hozzátette, nagy a gyűlölködés a társadalomban.
FIGYELEM: A TASR hangfelvételt mellékelt a hírhez.
hlp