Hokej-AHL: Studenič prihral na dva góly, Coachella podľahla vo 4. finále Hershey

21. júna 2024 8:26
New York 21. júna (TASR) - Slovenský hokejista Marián Studenič si pripísal v noci na piatok dve asistencie, ale jeho tím Coachella Valley Firebirds prehral vo štvrtom súboji finále play off zámorskej AHL s Hershey Bears 2:3. Hostia tak vyrovnali stav série o Calderov pohár na 2:2. Studenič vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Slovenský útočník prihral na oba góly domácich. V polovici stretnutia asistoval pri presnom zásahu Shanea Wrighta a na začiatku tretej tretiny aj pri góle Rykera Evansa na 2:2. O víťazstve Bears rozhodol v 45. minúte Joe Snively. Studenič zažil svoj tretí dvojbodový zápas v play off AHL. Pripísal si v ňom aj plusový bod a dve strely na bránku. Dvadsaťpäťročný krídelník nazbieral v tohtoročnej vyraďovačke v 16 dueloch 10 bodov (3+7). Piaty zápas finálovej série, ktorá sa hrá na štyri víťazstvá, je na programe v noci na nedeľu. ms