Atletika-DL: Volko v Dauhe ôsmy za 21,23, zvíťazil Bednarek vo výkone roka 19,67

10. mája 2024 18:37
Dauha 10. mája (TASR) - Slovenský šprintér Ján Volko obsadil v piatok na atletickom mítingu Diamantovej ligy v Dauhe 8. miesto na trati 200 m. Zaznamenal čas 21,23. Zvíťazil Američan Kenneth Bednarek vo svetovom výkone roka 19,67. Volko sa predstavil v behu, v ktorom mali všetci jeho súperi lepší osobný rekord a to minimálne o 22 stotín sekundy. Nastúpil v najnevýhodnejšej prvej dráhe a od predposlednej siedmej pozície ho delilo sedem desatín. V Dauhe výrazne fúkalo, no v čase behu vietor zoslabol na regulárnych 1,7 m/s. Volko si v katarskej metropole pripísal premiérový štart v tejto sezóne pod otvoreným nebom. Pozvánku na míting najvyššieho rangu dostal nečakane a bez dlhého váhania ju prijal. "Možnosť predviesť sa v Diamantovej lige sa neodmieta. Aj za 8. miesto je 100 bodov do rebríčka Svetovej atletiky, čiže toľko, ako za víťazstvo na striebornom mítingu P-T-S. Verím, že aj tento výsledok a získané body mi pomôžu kvalifikovať sa nielen na olympiádu v Paríži, ale aj na budúcoročné majstrovstvá sveta v Tokiu," povedal Volko ešte pred pretekmi pre atletika.sk. Diamantová liga - míting v katarskej Dauhe, výsledky: Muži 200 m: 1. Kenneth Bednarek 19,67 s - svetový výkon roka, 2. Courtney Lindsey 20,01, 3. Kyree King (všetci USA) 20,21,... 8. Ján VOLKO (SR) 21,23 tt lg