NBA: Brunson potiahol Knicks k víťazstvu 29 bodmi, Thibodeau: "Skvelý líder" (2)

9. mája 2024 10:42
New York 9. mája (TASR) - Basketbalisti New Yorku Knicks vedú v druhom kole play off NBA nad Indianou už 2:0 na zápasy. V druhom stretnutí semifinále Východnej konferencie vyhrali doma 130:121 aj vďaka 29 bodom Jalena Brunsona. Ten si v prvej štvrtine zranil nohu a na palubovke až do polčasovej prestávky chýbal, potom sa však vrátil do hry a po zmene strán potiahol svoj tím k víťazstvu. Brunson mal šancu stať sa druhým basketbalistom v histórii profiligy, ktorý by v piatich zápasoch play off za sebou prekonal 40-bodovú hranicu, no v tejto snahe ho limitovalo zranenie z prvého polčasu. Indiana viedla v prestávke o desať bodov, no domáci potom dokázali zmazať manko a získať vedenie na svoju stranu - tretiu štvrtinu vyhrali 36:18 a urobili rozhodujúci krok k svojmu druhému triumfu v sérii. Po 28 bodov v ich drese si pripísali Donte DiVincenzo i OG Anunoby, pre ktorého to bolo kariérové maximum v play off. V tretej štvrtine si však poranil zadný stehenný sval a odišiel predčasne do kabíny. "On je veľký bojovník. Nepochyboval som o tom, že sa vráti. Počas celej sezóny, bez ohľadu na to, či ho trápia zranenia alebo čokoľvek iné, vždy sa dokáže postaviť späť na nohy," povedal DiVincenzo na adresu Brunsona. Pochválil ho aj kouč Tom Thibodeau: "Je to skvelý líder a všetci hráči ho rešpektujú." Lídrom Indiany bol Tyrese Haliburton s 34 bodmi, deviatimi asistenciami a šiestimi doskokmi. Zápas nedokoučoval z lavičky hostí tréner Rick Carlisle, ktorého vylúčili po dvoch inkasovaných technických chybách. "Aj menšie tímy si zaslúžia rovnakú šancu a spravodlivé verdikty bez ohľadu na to, kde sa hrá," sťažoval sa Carlisle po zápase na rozhodcov. Séria sa teraz sťahuje na dva zápasy do Indiany. 2. kolo play off NBA semifinále Východnej konferencie - 2. zápas: New York Knicks - Indiana Pacers 130:121 (36:36, 27:37, 36:18, 31:30) Najviac bodov: Brunson 29, OG Anunoby a DiVincenzo po 28 - Haliburton 34, Toppin 20, Nembhard 15 /stav série: 2:0/ mp