NHL-text: Boston poslal ďalej Pastrňák: "Držali sme spolu, som na tím hrdý" (2)

5. mája 2024 8:03
Boston 5. mája (TASR) - Hokejisti Bostonu zvíťazili v rozhodujúcom siedmom stretnutí 1. kola play off NHL nad Torontom 2:1 po predĺžení a celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy. Triumf Bruins vo štvrťfinálovej sérii Východnej konferencie zariadil v 62. minúte český útočník David Pastrňák. Boston sa stretne v 2. kole vyraďovacej časti s Floridou, s ktorou minulý rok po rekordnej základnej časti vypadol už v prvom kole. Pastrňák sa presadil už po 114 sekundách extračasu. Hampus Lindholm nahodil puk na zadný mantinel, český útočník si ho dokorčuľoval a bekhendom prekonal Iľju Samsonova, ktorý sa po dvoch zápasoch vrátil medzi žrde, pretože hrdinu zápasu 4 a 5 Josepha Wolla vyradilo nešpecifikované zranenie. “Veľký moment, bolo tam množstvo emócií a odľahlo nám, že sme to zvádli. Držali sme spolu počas celej série, aj keď sme dva zápasy prehrali, som veľmi hrdý na náš tím,” povedal pre nhl.com strelec víťazného gólu. Pastrňák mal v prvých šiestich dueloch série bilanciu 2+2, ale v uplynulých dvoch zápasoch nebodoval a tréner Jim Montgomery ho pred siedmym duelom kritizoval. “Tréner sa snaží z každého dostať maximum a mal pravdu, že musím dať tímu viac,” povedal český útočník pre espn.com. Pastrňák v siedmom zápase hral takmer 21 a pol minúty, mal štyri strelecké pokusy a poslal Bruins do druhého kola. V play off má bilanciu bod na zápas, v 84 dueloch nazbieral 84 bodov (38+46). “Hral výborne, bol rýchly a dynamický,” chválil Montgomery hrdinu siedmeho zápasu a dodal: “Bol to náš najlepší duel v sérii.” Boston začne sériu s Floridou už v noci na utorok na ľade súpera. Panthers vyradili v piatich dueloch Tampu Bay a od utorka čakali na súpera v druhom kole. V minulej sezóne vytvoril Boston rekordy za najlepšiu časť v histórii NHL, ale v prvom kole play off vypadol v siedmich zápasoch práve s Floridou, hoci viedol 3:1. “Panteri” potom dokráčali až do finále, kde nestačili na Vegas. Diváci čakali na prvý gól v TD Garden až do tretej tretiny a v 50. minúte sa do vedenia dostalo Toronto. Tyler Bertuzzi získal puk v útočnom pásme, prihral Austonovi Matthewsovi, ktorý našiel na druhej strane Williama Nylandera a švédsky krídelník trafil odkrytú časť bránky. Najlepší kanonier (69 gólov) základnej časti Matthews sa vrátil do zostavy Maple Leafs po dvoch dueloch, keď chýbal pre chorobu a nešpecifikované zranenie. Toronto zápasy bez Matthewsa vyhralo a z 1:3 vyrovnalo na 3:3. Čo ho vyradilo z hry, neprezradil americký center ani po vypadnutí v sérii. “Veril som, že sa ešte dokážeme vrátiť do série, ťažko sa mi pozeralo z tribúny na tie zápasy, chcel som pomôcť. Som hrdý na chlapcov, že bojovali, vyhrali tie dva zápasy a mali sme šancu ísť ďalej,” povedal Matthews. Lindholm vyrovnal o 81 sekúnd strelou z ľavého kruhu. “Len som hodil puk na bránku, pretože tam bol chaos. Som rád, že to padlo dnu,” povedal švédsky obranca. Dve sekundy pred koncom tretej časti takmer rozhodol Nylander, keď jeho strieľanú prihrávku tečoval Parker Wotherspoon, ale Jeremy Swayman (30 zákrokov) bol koncentrovaný a skvelým zákrokom ľavým betónom svoj tím zachránil. Toronto zažíva ďalšie sklamanie v play off a čakanie na Stanley Cup sa opäť natiahne. Naposledy dvihli Maple Leafs pohár nad hlavu v roku 1967. “Je to veľké sklamanie, séria bola vyrovnaná a rozhodli detaily. Tesnejšie to už nemohlo byť ako predĺženie v siedmom zápase. Sme smutní, ale musíme sa s tým vyrovnať. Páčilo sa mi ako sme sa od stavu 1:3 v sérii vrátili do hry a do poslednej chvíle sme bojovali o postup,” povedal tréner “javorových listov” Sheldon Keefe. Toronto má od roku 2013 bilanciu 0-6 v zápasoch číslo sedem. Boston vyradil Toronto tretíkrát za uplynulých sedem rokov v rozhodujúcom siedmom zápase a od roku 1969 vyhral s Maple Leafs všetkých sedem vzájomných sérií. Play off NHL - 1. kolo: štvrťfinále Východnej konferencie - 7. zápas: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 2:1 pp /konečný stav série: 4:3, Boston postúpil/ dvojice 2. kola play off NHL: semifinále Východnej konferencie: New York Rangers - Carolina Hurricanes Florida Panthers - Boston Bruins semifinále Západnej konferencie: Vancouver Canucks - Edmonton Oilers UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v celom rozsahu o hlasy a ďalšie zaujímavosti. fk fi