Futbal: Real Madrid oslavuje rekordný 36. titul, Ancelotti: "Zaslúžene" (4)

4. mája 2024 21:41
Madrid 4. mája (TASR) - Futbalisti Realu Madrid získali svoj rekordný 36. titul v španielskej La Lige. Rozhodlo sa o tom v sobotu v 34. kole, keď Real zdolal Cádiz 3:0 a Barcelona potom prehrala na ihrisku Girony 2:4. "Biely balet" má štyri kolá pred koncom na čele tabuľky nedostihnuteľný 13-bodový náskok pred druhou Gironou, ktorá si triumfom v katalánskom derby zabezpečila svoju premiérovú účasť v Lige majstrov. Real získal titul po dvoch rokoch, na tróne vystriedal Barcelonu. Tá má spolu na konte 27 titulov. "Odohrali sme veľkolepú sezónu v španielskej lige. Boli sme konzistentní a málokedy sme zaváhali. Titul máme zaslúžene. Musíme však s oslavami počkať, pretože nás v stredu čaká veľmi dôležitý zápas. Potrebujeme si oddýchnuť a hrať proti Bayernu čo najlepšie," povedal tréner Carlo Ancelotti s odkazom na stredajšiu odvetu semifinále Ligy majstrov doma s Bayernom (prvý zápas 2:2). Mužstvo Xaviho Hernandeza viedlo na pôde Girony 1:0 od tretej minúty, keď sa presadil obranca Andreas Christensen. Už o niekoľko sekúnd neskôr dokázal vyrovnať dvadsiatym presným zásahom v ligovej sezóne Arťom Dovbyk, ktorý si upevnil pozíciu lídra medzi strelcami. Pred prestávkou spadol v pokutovom území Lamine Yamal a penaltu premenil Robert Lewandowski. Ani druhýkrát v zápase neudržali hostia vedenie a v priebehu deviatich minút Girončania otočili priebeh duelu. V 65. minúte vyrovnal Portu po asistencii Dovbyka. Prešli iba necelé dve minúty a Gironu poslal do vedenia Miguel Gutierrez. Víťazstvo domácich poistil v 74. minúte druhým gólom v zápase Portu a odštartoval nielen oslavy svojho tímu, ktorý si zahrá v Lige majstrov, ale aj majstrovské oslavy Realu Madrid. Real poslal do vedenia proti Cádizu v 51. minúte Brahim Diaz a v 68. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov Jude Bellingham. Dvadsaťročný Angličan zaznamenal svoj 18. presný zásah v lige. V záverečnej minúte duelu ešte pridal tretí gól španielsky útočník Joselu. Prvý zápas v sezóne odchytal po zotavení z vážneho zranenia kolena brankár Thibaut Courtois. Tridsaťjedenročný Belgičan zneškodnil dva strelecké pokusy hostí a pripísal si čisté konto po takmer deväťmesačnej absencii. Real Sociedad San Sebastián zvíťazili nad UD Las Palmas 2:0. Baskovia rozhodli o plnom bodovom zisku už v prvom polčase, v ktorom zaznamenali oba presné zásahy. Real Sociedad si upevnil v tabuľke šieste miesto, na ktorom má päťbodový náskok pred Realom Betis. Mužstvo z Kanárskych ostrovov prehralo siedmy duel v sérii a patrí mu 14. priečka. La Liga - 34. kolo: FC Girona - FC Barcelona 4:2 (1:2) Góly: 65. a 74. Portu, 4. Dovbyk, 67. Gutierrez - 3. Christensen, 45.+1 Lewandowski Real Madrid - FC Cádiz 3:0 (0:0) Góly: 51. Diaz, 68. Bellingham, 90.+3 Joselu Real Sociedad San Sebastián - UD Las Palmas 2:0 (2:0) Góly: 33. A. Suarez (vlastný), 45.+1 Becker UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 2. odsek su mp