Futbal-NL: FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 1:0 v 8. kole skupiny o titul

4. mája 2024 17:35
Trnava 4. mája (TASR) - Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili v zápase 8. kola nadstavby Niké ligy v skupine o titul nad MFK Ružomberok 1:0. Súperovi tak odplatili prehru z pohárového finále a prerušili s ním nepriaznivú sériu bez víťazstva v lige. TRnava je v tabuľke priebežne druhá, Ružomberok piaty. Trnava bola v prvom polčase aktívna, vypracovala si viacero dobrých príležitostí a v 27. minúte sa tešila z gólu, keď Procházka rozohral roh na Koštrnu, ten ideálnym centrom našiel Zeljkoviča, ktorý hlavičkou prekonal Ťapaja. Stretnutie sa mohlo zlomiť v 38. minúte, keď Ďuriš v súboji o loptu udrel lakťom Malého a po intervencii videorozhodcu ukázal hlavný arbiter trnavskému útočníkovi červenú kartu. Červeno-čierni sa po tomto momente stiahli, bránili výsledok a nechali hrať Ružomberčanov, ktorí na prekonanie pozornej defenzívy nevedeli nájsť recept. FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 1:0 (1:0) Gól: 27. Zeljkovič. Rozhodovali: Očenáš – Jekkel, Pacák, ŽK: Tučný, Mojžiš, Lavrinčík, ČK: 38. Ďuriš (Spartak), 3117 divákov. Spartak: Takáč – Koštrna, Štetina, Ujlaky, Mikovič (90+. Poznar) – Zeljkovič – Azango (66. Bainovič), Ofori (46. Paur), Procházka (90+. Bolaji), Daniel (46. Šulek) – Ďuriš Ružomberok: Ťapaj – Domonkos, Gabriel, Malý, Mojžiš (46. Chrien), Tučný (74. Šefčík) – Gerec, Múdry, Zsigmund (46. Lavrinčík), Chobot (82. Maslo) – Jackuliak (46. Boďa) ext mp