Hokej-MS18: Duel Slovenska s Nórskom prerušili pre technické problémy

30. apríla 2024 15:25
Espoo 30. apríla (TASR) - Utorkový duel slovenských hokejistov s Nórskom na MS do 18 rokov vo Fínsku prerušili po druhej tretine za stavu 8:1 pre tím trénera Martina Dendisa. Dôvodom boli technické problémy v hale v Espoo, kde sa počas druhej prestávky pokazila rolba. Organizátorom trvalo vyše 15 minút, kým ju dostali z ľadu, no pri tom procese poškodili hraciu plochu. Televízne zábery ukázali, ako sa situáciu snažia napraviť a na ľad sa vrátila znova rolba. Organizátori zároveň debatovali s rozhodcami, kedy a či sa v hale bude môcť hrať. V Espoo bol v utorok o 17.00 h na programe aj šláger A-skupiny medzi domácim Fínskom a USA. Slovenskí hokejisti potrebovali v zápase proti Nórsku zvíťaziť aspoň o tri góly, aby si zabezpečili postup do štvrťfinále. ny ms