Volejbal: VKP FTVŠ UK - Rieker UJS Komárno 1:3 v 7. finále play off extraligy

29. apríla 2024 20:59
Bratislava 29. apríla (TASR) - Volejbalisti Rieker UJS Komárno získali svoj tretí slovenský titul. V rozhodujúcom siedmom finále play off Niké extraligy zvíťazili v pondelok na palubovke VKP FTVŠ UK Bratislava 3:1 a v sérii triumfovali 4:3 na zápasy. Oba tímy sa stretli počas tejto sezóny už aj vo finále Niké Slovenského pohára v Nitre, kde boli úspešnejší volejbalisti VKP a zvíťazili v ňom 3:1. Bratislavskí volejbalisti vstupovali do vyraďovačky ako víťazi základnej časti. Duel sledovalo 2000 divákov, čo je rekord v tejto sezóne. finále play off - 7. zápas: VKP FTVŠ UK Bratislava - Rieker UJS Komárno 1:3 (-13, 21, -25, -19) Rozhodovali: Mokrý, Juráček, 2000 divákov. VKP: Hollý 2, Trubač 4, Billich 4, Vančo 14, Fořt 3, Majrov 7 (liberá Jakubík, Nemec), Gabko, Stríž, Fekete, Michalica, Červenák, Jurík 5 Komárno: Mlynarčík 20, Gergely 14, Kohút 5, Sánta 6, Kasperkevič, Mačuha 9 (liberá Krajčo, Pati-Nagy), Pavelka, Hanúsek, Porubský, Forró, Százvai /konečný stav série 3:4/ Hráči Komárna mali výborný štart, viedli už 3:0, no domáci otočili skóre na 5:4. Potom však opäť hostia udávali tón prvého setu a napokon ho získali pre seba za 20 minút 25:13. Druhý patril domácim, ktorí zlepšili predovšetkým servis a napokon v ňom triumfovali 25:21. V treťom sete sa od začiatku bojovalo o každú loptu a žiadny tím sa nedostal do výraznejšieho náskoku. V dramatickej koncovke mali napokon viac síl hráči Komárna, zvíťazili 27:25. Štvrtý set patril hosťom, ktorí si od začiatku držali mierny náskok a šancu na titul už nepustili z rúk. Mečbol premenili po chybe domácich na podaní. prehľad majstrov SR: 2024 - Rieker UJS Komárno 2023 - VKP Bratislava 2022 - Rieker UJS Komárno 2021 - Rieker UJS Komárno 2020 - bez majstra (sezónu predčasne ukončila pandémia koronavírusu) 2019 - VK Prievidza 2018 - VK Prievidza 2017 - VKP Bystrina SPU Nitra 2016 - VK Bystrina SPU Nitra 2015 - VK MIRAD PU Prešov 2014 - Chemes Humenné 2013 - Volley Team UNICEF Bratislava 2012 - Chemes Humenné 2011 - VKP Bratislava 2010 - Chemes Humenné 2009 - VKP Bratislava 2008 - Chemes Humenné 2007 - VK Cityfarma Nové Mesto nad Váhom 2006 - VKP Bratislava 2005 - VK PU Prešov 2004 - VKP Bratislava 2003 - ŠK Matador Púchov 2002 - ŠK Matador Púchov 2001 - Petrochema Dubová 2000 - ŠK Matador Púchov 1999 - VKP Bratislava 1998 - VKP Bratislava 1997 - VKP Bratislava 1996 - VKP Bratislava 1995 - VKP Bratislava 1994 - VKP Bratislava 1993 - VKP Bratislava UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z briefu wr mp