Futbal: Arsenal vyhral severolondýnske derby nad Tottenhamom 3:2

28. apríla 2024 17:07
Londýn 28. apríla (TASR) - Futbalisti Arsenalu zvíťazili v sobotňajšom zápase 35. kola Premier League na ihrisku Tottenhamu Hotspur 3:2 a udržali sa na čele tabuľky. "Gunners" majú štvorbodový náskok pred Manchestrom City, úradujúci majstri však odohrali o dve stretnutia menej a v nedeľu popoludní ich čakal duel v Nottinghame. Arsenal rozhodol severolondýnske derby už v prvom polčase, ktorý vyhral 3:0. Po štvrťhodine si dal vlastný gól Pierre-Emile Höjbjerg, následne zrušil VAR vyrovnávajúci gól Mickyho van de Vena a v 27. minúte zvýšil na 2:0 Bukayo Saka. Pred prestávkou skóroval ešte Kai Havertz. Domácim sa podarilo znížiť v 64. minúte zásluhou Cristiana Romera, ktorý využil obrovskú chybu súperovho brankára, a v závere duel zdramatizovali, keď Son Heung-Min premenil penaltu. Tottenhamu sa však už nepodarilo vyrovnať, prehral druhý duel za sebou a figuruje na piatom mieste. Na štvrtú Aston Villu stráca sedem bodov, no odohral o dva zápasy menej. Hráči Bournemouthu zvíťazili doma nad Brightonom 3:0 a poskočili na desiate miesto tabuľky, hostia sú o dve priečky nižšie. 35. kolo Premier League : AFC Bournemouth - Brighton & Hove Albion 3:0 (1:0) Góly: 13. Senesi, 52. Unal, 87. Kluivert Tottenham Hotspur - FC Arsenal 1:3 (0:3) Góly: 64. Romero, 87. Son - 15. Höjbjerg (vl.), 27. Saka, 38. Havertz UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z briefu. ny la