Futbal-NL: MFK Ružomberok - FK Železiarne Podbrezová 3:2 v 7. kole - sumár

27. apríla 2024 20:12
Ružomberok 27. apríla (TASR) - Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v 7. kole nadstavbovej časti Niké ligy nad FK Železiarne Podbrezová 3:2. Pod Čebraťom sa dlho nič nedialo, okrem dvoch nepresných streleckých pokusov domáceho Chriena. Až prišla 26. minúta, keď Domonkos potiahol akciu po pravej strane, spätnou prihrávkou našiel Gabriela, ktorý tečovanou strelou z hranice šestnástky otvoril skóre. Domáci sa z vedenia dlho netešili, v 29. minúte vyrovnal hlavou Paraj. Remízový stav vydržal do 37. minúty, v ktorej Chobot ranou ľavačkou z 22 m trafil ľavý vinkel brány "železiarov" - 2:1. Po zmene strán hostia zvýšili aktivitu. V 58. minúte trafil prasne Galčík - 2:2. Potom boli zaujímavé príležitosti na oboch stranách, až prišla 80. minúta Gerec sa obtočil v šestnástke Podbrezovej a zasunul loptu do pravého dolného rohu brány hostí. Potom sa už skóre nezmenilo. MFK Ružomberok - FK Železiarne Podbrezová 3:2 (2:1) Góly: 26. Gabriel, 37. Chobot, 80. Gerec - 29. Paraj, 58. Galčík. ŽK: Lavrinčík - Paraj, Bartoš. Rozhodovali: Očenáš - Hancko, Košecký, 965 divákov. Ružomberok: Ťapaj - Gabriel, Malý, Mojžiš - Domonkos, Múdry, Zsigmund (55. Lavrinčík), Selecký (46. Tučný) - Chrien (84. Jackuliak), Boďa (56. Hladík), Chobot (65. Gerec) Podbrezová: Danko - Bartoš, Bakaľa, Mielke (71. Mrva) - Kováčik, Chyla (Okunola), Bajo, Ridwan - Galčík, Paraj, Assinor (68. Kabongo) ext ny