Futbal-NL: FC Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 v 7. kole skupiny o udržanie sa

27. apríla 2024 19:55
Košice 27. apríla (TASR) - Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce dosiahli vo svojom 29. zápase prvé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku Niké ligy. Na ihrisku FC Košice triumfovali 2:0 v stretnutí 7. kola skupiny o udržanie sa, keď skórovali Marek Kuzma a Adam Brenkus. Zlatomoravčania sú už istí zostupujúci, na konte majú osem bodov. Pre Košičanov znamenala prehra pokles na priebežnú predposlednú priečku tabuľky o skóre za rovnako 24-bodovými Michalovcami. Duel Košíc so Zlatými Moravcami bol prvý po definitívnom dokončení Košickej futbalovej arény. Tá má už k dispozícii plnú kapacitu pre 12.555 divákov. Cena jej kompletnej výstavby, ktorá sa začala v roku 2018, bola približne 24 miliónov eur. Košickí futbalisti chceli dokončený štadión pokrstiť víťazstvom a hoci mali v prvom polčase viacero streleckých pokusov, spokojnejší boli po ňom hostia. Domáci Fabuš poslal v 14. minúte loptu tesne nad hornú žrď a po viacerých neúspešných ofenzívnych akciách Košičanov gólovo udreli hostia. Nonikašvili vysunul Kuzmu, ktorý dostal loptu za košického brankára - 0:1. V 48. minúte hlavičkoval Kružliak do brvna a o 15 minút pridali hostia druhý gól. Brenkus sa dostal k strele v šestnástke, ktorú tečoval Gorosito a brankár Figueiredo nedokázal zareagovať - 0:2. Domáci sa naďalej snažili o kontaktný gól, viackrát si vytvorili sľubnú streleckú pozíciu, ale brankára Richtera ani obranu hostí nedokázali prekvapiť. Niké liga - 7. kolo skupiny o udržanie: FC Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 (0:1) Góly: 22. Kuzma, 59. Brenkus. Rozhodovali: Gemzický - Ferenc, Čajka, ŽK: Suľa, Duga, 9027 divákov. Košice: Figueiredo - Fabiš, Kružliak, Gorosito, Grajales - Hočko (73. Sovič), Qose (64. Gallovič) - Faško (73. Greššák) - Obounet (63. Moha), Medved, Jones (79. Petrák) Zlaté Moravce: Richter - Suľa, Gono, Nagy, Jinjolava - Duga - Nonikašvili (87. Drame), Brenkus - Mondek (87. Majdan), Kuzma, Švec (72. Tabatadze) UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z briefu. hm ny