Hokej: Slovenská 20-ka otvorila Turnaj piatich krajín prehrou s Českom 2:7

17. apríla 2024 19:28
Poprad 17. apríla (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov otvorili domáci Turnaj piatich krajín v Poprade prehrou. V stredajšom prvom zo štyroch zápasov na podujatí podľahli českým rovesníkom vysoko 2:7. Oba góly Slovenska zaznamenal útočník Lukáš Klečka. Mužstvu Ivana Feneša vyšiel úvod a Klečka už po 21 sekundách zakončením spomedzi kruhov prekonal Hambálka. Krídelník prvej formácie v polovici prvej časti upravil na 2:0, keď sa presadil strelou od modrej čiary. Česi znížili ešte pred prestávkou po zakončení Samsona. V úvode druhej tretiny vyrovnal Adámek a v 33. minúte otočil výsledok Petr, ktorý obišiel bránku Slovenska a zasunul puk k bližšej žrdi za Fürstena. V tretej tretine mali slovenskí mladíci niekoľko šancí na vyrovnanie, ale zlyhali v zakončení. Na druhej strane nezaváhal Kalužík - 4:2. Česi ešte v závere upravili výsledok troma presnými zásahmi v priebehu 63 sekúnd. Druhý gól v stretnutí pridal Kalužík, krátko na to sa presadil Šimek a Kalužík potom skompletizoval hetrik. Slovákov čakajú na kvalitne obsadenom turnaji ešte tri zápasy. Už vo štvrtok od 17.00 h nastúpia proti Fínsku. Po piatkovom dni voľna si v sobotu zmerajú sily so Švajčiarskom (16.00 h) a v záverečnom stretnutí ich čakajú Švédi (14.30 h). Turnaj piatich krajín hráčov do 20 rokov v Poprade: Česko – SLOVENSKO 7:2 (1:2, 2:0, 4:0) Góly: 17. Samson (Hradec, Adámek), 25. Adámek (Eichler, Kalužík), 33. Petr, 50. Kalužík, 59. Kalužík (Holba), 60. Šimek (Petr, Váňa), 60. Kalužík (Maštalířský, Hradec) – 1. Klečka, 11. Klečka (Eperješi). Rozhodovali: J. Konc ml., Žák – Gegáň, Jedlička, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 462 divákov. Česko 20: Hambálek – Vochvest, Vandas, Husinecký, Samson, Eichler, Hamrla, Matějíček, Vlasák – Maštalířský, Felcman, Pérez – Šprynar, Petr, Šimek – Kalužík, Hradec, Adámek – Janata, Váňa, Holba SR 20: Fürsten – Královič, Valent, S. Barcík, Eperješi, Sakmár, Hrenák, Vaverčák – Klečka, Fedor, Kukumberg – Ridzoň, Gron, Pilát – Vojtech, Havadej, Kodhaj – A. Barcík, Král, Stahoň – Semančík fk ny