Hokej: Pospíšil a Cingel zariadili triumf Brna nad Pardubicami 4:3 po predĺžení

24. novembra 2023 20:49
Praha 24. novembra (TASR) - Hokejisti Komety Brno zvíťazili v piatkovom zápase 21. kola českej extraligy nad Pardubicami 4:3 po predĺžení. Ich triumf zariadilo slovenské duo Kristián Pospíšil a Lukáš Cingel. Brno prehrávalo 2:3, minútu a pol pred koncom poslal zápas do predĺženia Pospíšil po asistencii Cingela. Víťazný gól napokon strelil Cingel po prihrávke Pospíšila. Gól a asistenciu v drese Pardubíc zaznamenal ich krajan Matej Paulovič. Pardubice naďalej figurujú na čele tabuľky so 48 bodmi. Slovenský útočník Silvester Kusko rozhodol o triumfe Olomouca v Plzni 2:1 po samostatných nájazdoch. Gól strelil aj Pavol Skalický v drese Mladej Boleslavi, jeho tím podľahol doma Třincu 2:3 po nájazdoch. V ďalšom zápase zvíťazil Litvínov nad Karlovými Varmi 6:4. Domáci pritom prehrávali 0:3, nepriaznivý stav sa im podarilo zvrátiť v druhej tretine. Kontaktný gól na 2:3 zaznamenal Andrej Kudrna. Druhá Sparta Praha zdolala Vítkovice 3:1. česká extraliga - 21. kolo: HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 6:4 (0:2, 4:1, 2:1) Góly: 25. Kirk, 29. KUDRNA, 31. Koblasa, 36. Kirk, 47. Zygmunt, 50. Abdul - 9. Černoch, 12. Hladonik, 22. Koffer, 52. Stříteský BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:3 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1) Góly: 6. SKALICKÝ (LANTOŠI), 13. Gewiese (SKALICKÝ) - 29. Vrána, 42. Adámek, rozh. nájazd Voženílek HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1) Góly: 12. Pour - 16. Kunc, rozh. nájazd KUSKO /B. Konrád (Olomouc) odchytal celý zápas a mal 25 zákrokov/ HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha 1:3 (0:0, 0:1, 1:2) Góly: 41. Barinka - 36. Krejčík, 47. Sobotka, 59. Řepík HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0) Góly: 12. Kučeřík (MARCINKO), 23. Zbořil, 59. POSPÍŠIL (CINGEL), 62. CINGEL (POSPÍŠIL) - 25. Kousal, 43. Kaut (PAULOVIČ), 49. PAULOVIČ Bílí Tygři Liberec - Banes Motor České Budějovice 2:5 (0:1, 1:3, 1:1) Góly: 35. a 47. Rychlovský - 16. Vopelka, 27. Doudera, 34. Beránek, 36. a 56. Ordoš Mountfield Hradec Králové - Rytíři Kladno 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) Góly: 8. Perret, 33. Eberle - 6. Pytlík ač ms