Hokej: Cingel rozhodol o triumfe Brna nad Spartou Praha 2:1 po predĺžení (2)

19. novembra 2023 19:56
Praha 19. novembra (TASR) - Hokejisti Třinca podľahli v nedeľnom zápase českej ligy Litvínovu 2:3 po predĺžení. Domáci zmazali dvojgólové manko a zabezpečili si aspoň bod. Kontaktný gól strelil slovenský útočník Marko Daňo a pri vyrovnávajúcom zásahu Tomáša Kundrátka asistoval Richard Pánik. V ďalšom stretnutí zvíťazili České Budějovice nad Mladou Boleslav 3:2, za hostí sa presadil Róbert Lantoši. Gól vsietil aj jeho krajan Matej Paulovič v drese Pardubíc, ktoré prehrali s Libercom 2:3. Strelecky sa tiež zadarilo Oliverovi Okuliarovi z Hradca Králové, ktorý triumfoval na ľade Karlových Varov 4:3. Brno zdolalo Spartu Praha 2:1 po predĺžení, o jeho triumfe rozhodol útočník Lukáš Cingel. Na čele tabuľky sú stále Pardubice, pred druhou Spartou majú sedembodový náskok. česká liga - 20. kolo: HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1) Góly: 40. DAŇO, 55. Kundrátek (PÁNIK) - 12. O. Kaše, 22. Koblasa, 63. Hlava /M. Tomek (Litvínov) chytal od 55. min a mal 2 zákroky/ Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 2:4 (0:2, 2:0, 0:2) Góly: 24. M. Procházka, 40. Ticháček - 3. Šiler, 18. Rekonen, 60. Söderlund, 60. Söderlund Motor České Budějovice - BK Mladá Boleslav 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) Góly: 25. Harris, 38. Kondelík, 55. Kachyňa - 35. LANTOŠI, 57. Fořt HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0) Góly: 9. KUSKO, 20. Orsava, 62. Ondrušek - 39. Kotala (MIKUŠ), 58. Krieger /B. Konrád (Olomouc) odohral celý zápas a mal 26 zákrokov/ HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0) Góly: 34. Kos, 62. CINGEL - 54. Chlapík HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) Góly: 20. PAULOVIČ, 30. Hyka (ČEREŠŇÁK) - 5. Vlach (IVAN), 34. Šír, 60. Filippi HC Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 3:4 (0:0, 1:4, 2:0) Góly: 26. O. Procházka (GRÍGER), 41. Mikyska, 49. Jiskra (GRÍGER) - 21. OKULIAR, 29. Estephan, 30. Miškář, 31. Pavelka UPOZORNENIE: Správa je rozšírená od 2. odseku a o ďalšie sumáre. ač lg