NHL: Dallas si vynútil pokračovanie série, v predĺžení rozhodol Pavelski

26. mája 2023 6:40
Dallas 26. mája (TASR) - Hokejisti Dallasu zostali v hre o zisk Stanleyho pohára. Vo štvrtom dueli finále Západnej konferencie play off NHL odvrátili prvú hrozbu vyradenia, keď zdolali doma Vegas 3:2 po predĺžení a v sérii znížili na 1:3. Hrdinom večera bol Joe Pavelski, ktorý rozhodol presilovkovým gólom vo 4. minúte predĺženia. Hostia v zápase dvakrát viedli, no na oba zásahy odpovedal vyrovnaním Jason Robertson. V extra čase potom zaznamenal svoj deviaty zásah v prebiehajúcej vyraďovačke Pavelski, ktorý v početnej výhode prekonal brankára Adina Hilla strelou z prvej z ľavého kruhu na vhadzovanie. Brankár Jake Oettinger zaznamenal v drese Dallasu 37 úspešných zákrokov, Hill mal ešte o dva viac. Za Vegas skórovali William Karlsson a Jonathan Marchessault. Golden Knights budú mať ďalšiu príležitosť ukončiť sériu v piatom stretnutí v noci na nedeľu o 2.00 SELČ na svojom ľade. hokej - semifinále play off NHL finále Západnej konferencie - 4. zápas /na 4 víťazstvá/: Dallas - Vegas 3:2 po predĺžení /stav série: 1:3/ UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z briefu mp