Futbal-FL: Železiarne Podbrezová - Slovan Bratislava 1:2 v 2. kole o titul-sumár

19. marca 2023 17:02
Podbrezová 19. marca (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vyhrali v dueli 2. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul na ihrisku FK Železiarne Podbrezová 2:1. Dotiahli sa tak na rozdiel jedného bodu k lídrovi tabuľky DAC D. Streda, ktorý mal k dobru večerný domáci zápas so Spartakom Trnava. V prvom polčase mali viac šancí i aktivitu na kopačkách domáci futbalisti, ale do vedenia išli hostia po priamom kope Weissa, keď Ludha s námahou loptu vyrazil a do siete ju upratal z kraja päťky De Marco. ´Železiari´ odpovedali tesne pred prestávkou Kabongom, ktorý zostal nepokrytý za malým vápnom a pohodlne zakončil. Na začiatku druhého dejstva Weiss poslal dlhú loptu za obranu súpera, Ludha vybehol mimo šestnástku, nezvládol súboj s Greenom, ktorý tak rozhodol gólom do prázdnej bránky. FK Železiarne Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1) Góly: 45. Kabongo – 40. De Marco, 52. Green. Rozhodovali: Očenáš – E. Weiss, Zemko, ŽK: Kabongo, M. K. Bartoš, Šikula – De Marco, Lovat, 3175 divákov. Podbrezová: Ludha – Blahút (77. Talakov), M. K. Bartoš, Bakaľa, Šikula – Sangare (77. Horvát), Špyrka (82. Š. Faško), Bariš, Ďatko, Pavúk – Kabongo (67. Kukoľ) Slovan: Martin Trnovský – Pauschek, Kašia, De Marco, Zmrhal (89. Lichý) – Barseghjan (63. Čavrič), Kucka, Weiss ml. (89. Agbo), Kankava – Sharani (63. Lovat), Green (85. Abubakari) ext mp