Futbal: Neapol triumfoval na ihrisku FC Turín 4:0 v 27. kole talianskej ligy (2)

19. marca 2023 16:56
Rím 19. marca (TASR) - Futbalisti SSC Neapol sú opäť bližšie k zisku titulu v talianskej Serii A. V nedeľu uspeli v zápase 27. kola na ihrisku FC Turín jasne 4:0 a potvrdili suverénnu pozíciu lídra tabuľky. V drese hostí hral slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka do 85. minúty. Neapol má v tabuľke 21-bodový náskok pred Interom Miláno, ktorý má zápas k dobru. Dvoma gólmi sa blysol najlepší strelec talianskej najvyššej súťaže Victor Osimhen, ďalšie pridali Chviča Kvaracchelija z pokutového kopu a Tanguy Ndombele. Osimhen má na konte už 21 gólov v prebiehajúcom ligovom ročníku. Sampdoria Janov sa po desiatich zápasoch dočkala ligového víťazstva. V súboji tímov bojujúcich o záchranu vyhrala doma nad Hellasom Verona 3:1 najmä vďaka dvom gólom Manola Gabbiadiniho v prvom polčase. Za hostí odohral celý duel slovenský stredopoliar Ondrej Duda a v nadstavenom čase videl žltú kartu. Verona nevyhrala päť stretnutí a je osemnásta. Sampdoria, ktorá v lige uspela vôbec prvýkrát na svojom štadióne v sezóne, figuruje o priečku nižšie s mankom štyri body na súpera. Serie A - 27. kolo: Sampdoria Janov – Hellas Verona 3:1 (2:0) Góly: 24. a 35. Gabbiadini, 90.+9 Zanoli - 89. Faraoni /O. Duda (Hellas) celý zápas a ŽK/ ACF Fiorentina – US Lecce 1:0 (1:0) Gól: 27. Gallo (vlastný) FC Turín – SSC Neapol 0:4 (0:2) Góly: 9. a 51. Osimhen, 35. Kvaracchelija (z 11m), 68. Ndombele /S. Lobotka (SSC) do 85. min/ UPOZORNENIE: Správa je rozšírená po ďalších zápasoch mp