Futbal-LM: Kodaň s Vavrom zdolala v prvom zápase play off Trabzonspor 2:1

16. augusta 2022 22:59
Bratislava 16. augusta (TASR) - Futbalisti FC Kodaň s Denisom Vavrom zvíťazili v utorňajšom úvodnom stretnutí play off Ligy majstrov nad Trabzonsporom 2:1. Slovenský obranca odohral za domácich celý duel a v závere riadneho hracieho času videl žltú kartu. V drese hostí chýbal stredopoliar Marek Hamšík, ktorý nútene pauzuje pre natrhnutý lýtkový sval na pravej nohe. Kodaň sa ujala vedenia už v 9. minúte zásluhou Viktora Claessona a svoj náskok zdvojnásobila krátko po zmene strán, keď sa presadil Lukas Lerager. Hostia znížili v 79. minúte gólom Anastasiosa Bakasetasa. Trabzonsporu by už v odvete na domácej pôde mohol byť k dispozícii aj Hamšík. Hráči FK Bodö/Glimt zdolali Dinamo Záhreb 1:0 a futbalisti Glasgowa Rangers remizovali s PSV Eindhoven 2:2. Odvety týchto troch dvojzápasov sú na programe v stredu 24. augusta o 21.00 SELČ. Postupujúci sa predstavia v hlavnej časti LM, kde sa pripoja k 26 tímom, ktoré majú istotu účasti. Zdolané mužstvá sa presunú do skupinovej fázy Európskej ligy. úvodné zápasy play off LM: FK Bodö/Glimt - Dinamo Záhreb 1:0 (1:0) Gól: 37. Pellegrino FC Kodaň - Trabzonspor 2:1 (1:0) Góly: 9. Claesson, 48. Lerager - 79. Bakasetas /D. Vavro (Kodaň) odohral celé stretnutie a dostal ŽK - M. Hamšík (Trabzonspor) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí/ Glasgow Rangers - PSV Eindhoven 2:2 (1:1) Góly: 40. Čolak, 70. Lawrence - 37. Sangare, 78. Obispo ak mp