Futbal-FL: Z. Moravce remizovali s L. Mikulášom 1:1, Kocian: "Trápime sa" (2)

6. augusta 2022 21:31
Zlaté Moravce 6. augusta (TASR) - V sobotňajšom stretnutí 4. kola Fortuna ligy remizovali futbalisti ViOnu Zlaté Moravce-Vráble s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1. Oba tímy ešte v novej sezóne neokúsili pocit z víťazstva, Moravce v jej doterajšom priebehu nazbierali dva body, Liptáci tri. Oba gólové momenty sa na Požitaví zrodili už v prvom polčase. V 14. minúte Samuel Suľa umiestnenou strelou k žrdi prekonal hosťujúceho brankára Dominika Sváčeka - 1:0. Hráči Tatrana vyrovnali o päť minút neskôr, keď Imrich Bedecs po dobrom centri umiestnil loptu hlavou do siete - 1:1. ViOn mohol v závere stretnutia strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Ďubek pred Sváčekom neuspel a Mondekovu strelu zastavila žrď. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Tatran Lipovský Mikuláš 1:1 (1:1) Góly: 14. Suľa - 19. Bedecs. ŽK: Pintér, Mondek, Grozdanovski, Vestenický, Suľa - Jendrišek, Václavik, Sváček, Nečas. Rozhodovali: Smolák - Jánošík, Halíček Zlaté Moravce: Lukáč - Balan, Pintér, Bednár, Suľa - Duga, Ďubek, Pinte - Grozdanovski (65. Brenkus), Vestenický (65. Niarchos), Mondek Liptovský Mikuláš: Sváček - Popovič, Bedecs, Bielák, Nečas - Gerát (78. Voško), Václavik, Staš (59. Totka) - Laura (36. Diviš), Jendrišek, Káčerík (78. Matoš) Hlasy trénerov Jan Kocian, Zlaté Moravce: "My sa trochu trápime s efektivitou. Na to trpíme. Dostať súpera pod tlak na 10-15 minút je málo. Cez polčas sme v kabíne museli zvýšiť hlas. Musíme dať do hry viac kvality. Kyziridis u mňa skončil, nikto ma nebude vydierať." Jozef Kostelnik, Liptovský Mikuláš: "Pre nas to je dobrý bod, aj keď sme chceli vyhrať. Nakoniec sme mali aj šťastie, keď domáci hráč trafil v závere do žrde, ale lopta sa odrazila do poľa. Nám sa to iste stalo v prvom polčase. Druhý polčas boli domáci aktívnejší. Škoda, mali sme svoje šance do prestávky. Takže jedna tyč, druhá tyč, asi to tak malo byť a remíza je spravodlivá." UPOZORNENIE: Správa je doplnená o hlasy lg tt