Biatlon-ME: Prvé zlato pre Poľku Hojniszovú-Staregovú, 15. V. Machyniaková (2)

27. januára 2021 13:37
Duszniki-Zdrój 27. januára (TASR) - Slovenská biatlonistka Veronika Machyniaková obsadila 15. miesto v úvodnej súťaži na ME v poľskom meste Duszniki-Zdrój. Vytrvalostné preteky na 15 km vyhrala domáca reprezentantka Monika Hojniszová-Staregová s náskokom 2,9 sekundy pred Ukrajinkou Anastasijou Merkušinovou, bronz brala Ruska Larissa Kuklinová (+15,5). V. Machyniaková predviedla spomedzi piatich Sloveniek na štarte najlepší výkon, na štyroch streleckých položkách neurobila ani jednu chybu a v cieli mala na víťazku manko 3:16,5 min. Jej sestra Júlia Machyniaková obsadila s jednou trestnou minútou 34. priečku, Henrieta Horvátová (3 strelecké chyby) skončila na 53., Aneta Smerčiaková (6) na 97. a Lucia Michaličková s deviatimi chybami na 110. mieste. V slovenskej nominácii je aj Ivona Fialková, ktorá po prekonaní ochorenia COVID-19 a dočasnom prerušení sezóny chce otestovať aktuálnu formu pred MS v Pokljuke. Predstaví sa však až v piatok v šprinte a v prípade postupu aj v stíhacích pretekoch. Hojniszová-Staregová vybojovala na domácej trati zlato napriek jednej streleckej chybe na druhej položke. Druhá Merkušinová zvládla všetky štyri čisto, tretia Kuklinová pridala k bežcekému času jednu trestnú minútu. ME v biatlone v Duszniki-Zdrój ženy - vytrvalostné preteky na 15 km: 1. Monika Hojniszová-Staregová (Poľ.) 45:17,1 min (1 tr. minúta), 2. Anastasija Merkušinová (Ukr.) +2,9 (0), 3. Larissa Kuklinová (Rus.) +15,5 (0), 4. Anastasia Ševčenková (Rus.) +33,5 (0), 5. Iryna Petrenková (Ukr.) +2:11,1 (0), 6. Ella Halvarssonová (Švéd.) +2:14,3 (1),... 15. Veronika Machyniaková +3:16,5 (0), 34. Júlia Machyniaková +4:56,5 (1), 53. Henrieta Horvátová +6:03,4 (3), 97. Aneta Smerčiaková +9:57,5 (6), 110. Lucia Michaličková (všetky SR) +14:45,2 (9) UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o výsledky mp