Hokej-TL: MAC Újbuda - HK Poprad 2:3 v 49. kole - sumár, text

14. februára 2020 21:30
Budapešť 14. februára (TASR) - Hokejisti HK Poprad otočili piatkový súboj 49. kola Tipsport Ligy a na ľade MAC Újbuda zvíťazili 3:2. MAC Újbuda - HK Poprad 2:3 (2:1, 0:0, 0:2) Góly: 1. Strech (Klempa), 8. Sofron (Klempa, Strech) - 12. Lapšanský (Matúš Paločko), 44. Dalhuizen (Larkin), 49. Mercier (P. Svitana, Zagrapan). Rozhodovali: Tvrdoň, Snášel - Kacej, Rojík, vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 965 divákov. zostavy: MAC Újbuda: Bernard - Macaulay, Garát, Bugár, Carlisle, Orbán, Pozsgai, Szücs - Orban, Terbócs, Bodó - Klempa, Strech, Sofron - Kreisz, Majoross, Szigeti - Lakatos, Nagy, Loczi HK Poprad: Kristín - Kozák, Brejčák, Dalhuisen, Larkin, Ulrych, Erving, Česánek - P. Svitana, Zagrapan, Králik - Kundrik, Réway, Lapšanský - Mercier, Bjalončík, Matúš Paločko - Ri. Huna, Ró. Huna, Matej Paločko - R. Svitana Domácim vyšiel vstup do zápasu. Už v 29. sekunde sa ujali vedenia po strele Strecha, ktorý prekvapil Kristína prízemnou strelou. Hráčov MAC gól nakopol a počas presilovky pritlačili súpera. V 8. minúte zvýšil náskok Sofron, keď prešiel od mantinelu medzi kruhy a šikovnou strelou pomedzi betóny prekonal popradského brankára - 2:0. Až potom sa Popradčania zobudili, dobrú šancu mal Matej Paločko, no zblízka bekhendom trafil iba Bernardov betón. "Kamzíkom" sa podarilo znížiť v 12. min, keď využil presilovku Lapšanský. Ten istý hráč sa mohol v druhej tretine postarať o vyrovnanie, keď sa dostal do samostatného úniku, no bol pri ňom faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie pre Poprad. Lapšanský rozhýbal Bernarda, no ten vytasil betón pri blafákovom pokuse útočníka hostí. V polovici stretnutia Stretch posunul do jazdy puk Sofronovi, ktorý sa individuálne prepracoval až pred bránku, ale Kristín jeho výpad zastavil. Popradčania boli v týchto minútach aktívnejší, po prihrávke Mateja Paločka mal dobrú šancu Réway, no trafil iba plexisklo. Hostia v treťom dejstve vygradovali svoj tlak. V 41. minúte ešte Matúš Paločko strelou z prvej namieril iba do betónu Bernarda, no o tri minúty neskôr sa už presadil Dalhuisen - 2:2. V 49. min dokonal obrat Mercier, ktorý po prihrávke P. Svitanu dokázal z uhla presne zakončiť a poslal Poprad do vedenia. "Kamzíci" boli v týchto chvíľach na nezastavenie, do brejkov vyrážali aj vo vlastnom oslabení, ako ukázali v 51. min, keď po rýchlom prečíslení Brejčák vo veľkej šanci netrafil bránku. O záverečný tlak pripravil domácich Terbócs, ktorý v 58. min putoval na trestnú lavicu po faule na Réwaya. Po jeho návrate na ľad to skúsil MAC v šestici, na vyrovnanie im už ale nezostal čas. ms mp