Basketbal-EP FIBA: Inter po prehre 78:88 s Leidenom stratil šancu na postup

20. novembra 2019 19:58
Bratislava 20. novembra (TASR) - Basketbalisti Interu Bratislava stratili šancu na postup z A-skupiny Európskeho pohára FIBA. V stredajšom domácom stretnutí prehrali s holandským Leidenom 78:88. So súťažou sa zverenci trénera Aramisa Nagliča rozlúčia v stredu 27. novembra o 18.00 h pred svojim publikom, ich súperom bude víťaz skupiny portugalská Benfica Lisabon. Európsky pohár FIBA - A-skupina: Inter Bratislava - ZZ Leiden 78:88 (36:46) zostava a body Inter: Skinner 17, Baťka 13, Funderburk 11, Bulatovič 6, Abrhám 3 (Kozlík 10, Bubalo 7, Körner 5, Alcegaire a Ihring po 3) - Najviac bodov - Leiden: De Jong 23, Williams 18, Persons 17 TH: 19/10 - 20/19, fauly: 22 - 18, trojky: 6 - 7, štvrtiny: 18:20, 18:26, 23:12, 19:30, rozhodovali: Attard (Tal.), Gracin (Chor.). Giovannetti (Tal.), 700 divákov. Inter mal výborný vstup do stretnutia, najskôr vyhrával 7:0 a v 4. minúte dokonca 13:2. Leiden sa však nenechal zaskočiť takýmto nástupom, v priebehu dvoch minút zaznamenal 11 bodov v rade a v šiestej minúte sa za stavu 13:13 začínalo od začiatku. Na oboch stranách bol väčší počet chýb, no hostia mali lepšiu streleckú mušku. Aj vďaka tomu viedli po prvej časti 20:18. Druhú 10-minútovku začal opäť lepšie Inter, avšak vlastnou nekoncentrovanosťou umožnil súperovi prebrať taktovku nad dianím na palubovke. Hosťujúce duo De Jong a Huggins vybojovalo pre svoj tím stav 46:36 po prvom polčase. Po prestávke prišiel na ihrisko úplne vymenený Inter - zlepšená defenzíva, väčšia aktivita v útoku a produkcia trojice Baťka, Funderburk a Kozlík. To všetko prinieslo po siedmich minútach obrat v zápase a po dlhom čase aj vedenie "žlto-čiernych". Po troch štvrtinách bol napokon stav 59:58 v prospech domácich. Leiden však schladil sebavedomie zverencov trénera Aramisa Nagliča, opäť mu začalo v záverečnej časti padať a navyše donútil súpera ku chýbam. Hostia si napokon prinavrátili vedenie na svoju stranu, domáci tak museli s pribúdajúcim časom riskovať. Tlak Interu nemal želaný efekt, keďže k víťaznému obratu už neprišlo. tabuľka A-skupiny: 1. Benfica 5 4 1 422:398 9 - postup do ďalšej fázy 2. Leiden 5 3 2 428:403 8 - postup do ďalšej fázy ------------------------------------------------- 3. INTER 5 2 3 395:425 7 4. Pécs 5 1 4 414:433 6 ext la