Bratislava 13. júla (TASR/OTS) - Bývanie v paneláku prináša svoje obete, keď ich súdruhovia stavali, na pohodlie, súkromie a energickú úsporu nemysleli, takže teraz, keď niekto v nedeľu ráno klepe rezne alebo váš sused, ktorý pravidelne navštevuje
hudobniny, začne hrať na bicie ktoré, rozozvučia celý panelák, všetci vo vchode o tom vedia. Čo robiť v takomto prípade? Keď si chcete udržať dobré susedské vzťahy a zároveň nebyť celý deň nervózny?
Neseďte a nečakajte, že to prejde
Máte na výber z troch možností – ísť zaklopať susedovi a poprosiť ho, či by nemohol byť tichšie,
kúpiť si last minute na Cyprus, poriadne si tam oddýchnuť a veriť, že po dvoch týždňoch vašom paneláku hluk už nebude alebo si obrniť svoj byt zvukovou izoláciou a spokojne tam bývať. Už žiadne susedské hádky, už žiadne hlasné párty, už žiadne „tatramatky-ródeo.“ A vlastne je aj štvrtá možnosť – užiť si dovolenku, zatiaľčo vám budú zvukovo izolovať váš byt.
Aké odhlučnenie potrebujete?
Najprv sa rozhodnite, čo chcete odhlučniť – steny, strop, podlahu či celý byt. Sami musíte usúdiť, odkiaľ ide najviac hluku. Či susedovi nad vami neustále hučí subwoofer alebo vás ruší hluk z cesty pod oknami. Snažte sa vybrať také
odhlučnenie bytu, ktoré vám odhryzne z vašich stien čo najmenej, aby ste zbytočne neprišli o priestor bytu. A dôležité je, aby sa dala urobiť bez zásadných stavebných úprav.
Aký spôsob zvukovej izolácie si vybrať?
Spoločnosť Potichu vám ponúka dva základné typy odhlučnenia – bezkontaktné a kontaktné. Aký je medzi nimi rozdiel? Bezkontaktná izolácia vám síce odhryzne viac z bytu, je hrubá do 10 cm, no je účinnejšia, pretože sa nedotýka steny a vďaka tomu vytvorí vzduchovú bublinu, ktorá izoluje hluk. Kontaktný systém je hrubý od 2 cm do 4,7 cm a zabráni bežnému hluku – rozhovory, hudba, telka a podobne. Ktorú izoláciu potrebujete vy?
UPOZORNENIE:
Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.