Nahlásiť chybu v článku
Občas sa niekde objaví nejaká chybná informácia, preklep, či nesprávna interpretácia. Budeme radi, ak nás na túto chybu cez tento formulár upozorníte, aby sme ju mohli čo najskôr opraviť. Redakcia TASR.sk
TASR, 10. decembra 2020 17:07
Inštitút AV-Comparatives testoval 15 bezpečnostných IT produktov pre pokročilú ochranu pred hrozbami
Inštitút AV-Comparatives zverejnilo výsledky testu za rok 2020 pre 8 podnikových a 7 spotrebiteľských bezpečnostných pokročilých produktov na ochranu pred hrozbami.
INNSBRUCK 10. decembra (TASR/OTS/PRNewswire) - AV-Comparatives, nezávislé laboratórium bezpečnostného testovania certifikované ISO vydalo výsledky svojho testu 2020 Enterprise Advanced Threat Protection. Testom prešlo 15 programov ochrany koncových bodov pre Windows 10.
Testované produkty pre Enterprise Endpoint Protection :
Avast Business Antivirus Plus, Bitdefender Gravity Zone Elite Security, CrowdStrike Falcon Pro, ESET PROTECT Entry, Fortinet FortiClient s FortiSandbox a FortiEDR, Kaspersky Endpoint Security for Business Select, SparkCognition DeepArmor Endpoint Protection Platform a Vipre Endpoint Security Cloud.
Odkaz na správu: https://www.av-comparatives.org/tests/enhanced-real-world-test-2020-enterprise/
Testovaný spotrebiteľský bezpečnostný softvér pre internet:
Avast Free Antivirus, AVG Free Antivirus, Bitdefender Internet Security, ESET Internet Security, F-Secure SAFE, Kaspersky Internet Security a Vipre Advanced Security
Odkaz na správu: https://www.av-comparatives.org/tests/enhanced-real-world-test-2020-c onsumer/
Pokročilý test ochrany pred hrozbami kontroluje schopnosť každého bezpečnostného produktu chrániť počítač pred cielenými útokmi nazývanými pokročilé vytrvalé hrozby. Jedná sa o komplexné viacstupňové útoky zamerané na konkrétneho jednotlivca alebo organizáciu. Zatiaľ čo väčšina takýchto útokov môže byť v konečnom dôsledku zameraná na infiltráciu do podnikových sietí, zjavným spôsobom, ako to dosiahnuť, je zamerať sa na osobné počítače zamestnancov v organizácii. To znamená, že ochranu pred takýmito útokmi by mali poskytovať spotrebiteľské bezpečnostné programy, ako aj firemný softvér na ochranu koncových zariadení.
„Kybernetickí zločinci sú stále lepší a lepší. Každý deň prichádzajú s novými útokmi. Narastajú útoky bez súborov, zahmlievanie kódov a zneužívanie legitímnych nástrojov operačného systému." - Peter Stelzhammer, AV-Comparatives, spoluzakladateľ
Všetky testované produkty sa museli brániť proti 15 rôznym komplexným cieleným útokom.
Pokročilý test ochrany pred hrozbami spoločnosti AV-Comparatives využíva rôzne scenáre útoku, proti ktorým sa testované programy musia brániť. Cielené útoky využívajú rôzne techniky, aby sa zabránilo detekcii bezpečnostným softvérom. Patria sem útoky bez súborov, zahmlievanie kódov a používanie legitímnych nástrojov operačného systému. Zamaskovanie škodlivého kódu tiež sťažuje rozpoznanie bezpečnostným programom. Zneužitie legitímnych systémových programov na škodlivé účely tiež uľahčuje kybernetickým zločincom zostať nepozorovanými pod radarom bezpečnostných opatrení. V testoch pokročilej ochrany pred hrozbami používa spoločnosť AV-Comparatives techniky hackerstva a penetrácie, ktoré umožňujú útočníkom prístup k interným počítačovým systémom. Tieto útoky možno rozdeliť na Lockheed Martin's Cybersecurity Kill Chain a na sedem odlišných fáz - každá s jedinečnými IOC (indikátory kompromisu) pre obete. Všetky naše testy používajú podmnožinu TTP (taktiky, techniky, postupy) uvedenú v rámci MITER ATT&CK ™. V správach je zahrnutý aj test falošného poplachu. Pokročilý test ochrany pred hrozbami je doplnkovým testom k sérii hlavných testov, ktoré vykonáva spoločnosť AV-Comparatives. Zahŕňa test ochrany pred malvérom, test ochrany v reálnom svete a test výkonu. Správa z roku 2020 H2 z hlavnej testovacej série bude vydaná neskôr tento mesiac.
V decembri by mala vyjsť tiež správa o teste prevencie a reakcie na koncový bod (EPR) spoločnosti AV-Comparatives. Od produktov EPR sa očakáva, že nielen chránia koncové body pred cielenými hrozbami, ale aj poskytujú podrobné informácie o útokoch na účely vyšetrovania a analýzy. Správa bude obsahovať výsledky testov, prehľad funkčnosti a rozpis celkových nákladov na vlastníctvo každého testovaného produktu.
Rovnako ako všetky verejné správy spoločnosti AV-Comparatives, aj správu o teste rozšírenej ochrany pred hrozbami pre podnikové produkty z roku 2020 si môžete bezplatne stiahnuť z webovej stránky inštitútu www.av-comparatives.org. AV-Comparatives je nezávislé testovacie laboratórium so sídlom v rakúskom Innsbrucku a verejne testuje počítačový bezpečnostný softvér od roku 2004. Je držiteľom certifikátu ISO 9001: 2015 pre oblasť „Nezávislé testy antivírusového softvéru". Je tiež držiteľom certifikátu EICAR ako „dôveryhodné laboratórium na testovanie bezpečnosti IT".
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1093032/AV_Comparatives_Logo.jpg
Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1362243/ATP_2020_Consumer.jpg
Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1362244/ATP_2020_Enterprise.jpg
Kontakt: Peter Stelzhammer, e-mail: media@av-comparatives.org, phone: +43 720115542
UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.