Nahlásiť chybu v článku
Občas sa niekde objaví nejaká chybná informácia, preklep, či nesprávna interpretácia. Budeme radi, ak nás na túto chybu cez tento formulár upozorníte, aby sme ju mohli čo najskôr opraviť. Redakcia TASR.sk
TASR, 7. júna 2023 10:23
Peking 7. júna (TASR/OTS) - /PRNewswire/ - Liou Ťin-liang, včelár z druhej generácie v okrese Mi-jün na severovýchodnom predmestí Pekingu, sa venuje včelárstvu s využitím multiboxov. Je prvým včelárom v Číne, ktorý úspešne využíva techniku zavedenú okresnou vládou v roku 2016.
Mladému včelárovi trvalo päť rokov, kým úplne zaviedol novú techniku, ktorá teraz pomáha jeho rodine a miestnym včelárom žiť „sladký" život.
Na podnet Liua a miestnej samosprávy si novú techniku osvojilo približne 30 % včelárov v okrese Mi-jün, čím sa výrazne zvýšila produkcia a kvalita ich medu. Viac ako 360 poľnohospodárov s nízkymi príjmami v okrese Mi-jün sa po zapojení do projektu včelárstva zbavilo chudoby.
„Svojím príkladom môžem motivovať ľudí okolo seba. A títo ľudia môžu posilniť postavenie aj ostatných ľudí vo svojom okolí. Takto môžeme dosiahnuť spoločnú prosperitu," povedal Liu pre CGTN. Odvetvie včelárstva v okrese Mi-jün dosiahlo v roku 2020 príjmy vo výške približne 130 miliónov čínskych jüanov (18,91 milióna USD), čo predstavuje nárast o 19,3 % oproti roku 2019. Povzbudení tým, čo sa dosiahlo v okrese Mi-jün, sa čoraz viac chovateľov včiel v celej Číne zameriava na techniku včelárstva s využitím multiboxov s cieľom zvýšiť produkciu medu a zároveň zlepšiť jeho kvalitu.
Čínsky prezident Si Ťin-pching raz citoval staré čínske príslovie: „Kľúčom k riadeniu krajiny je najprv obohatiť ľudí," aby vysvetlil, prečo sa krajina usiluje o spoločnú prosperitu. Liuov príbeh poskytuje pohľad na to, ako Čína skúma cesty na dosiahnutie tohto cieľa.
Filozofia zameraná na ľudí
„Kľúčom k riadeniu krajiny je najprv obohatiť ľudí." Príslovie, ktoré pochádza zo Š'-ťi alebo Záznamov veľkého historika, monumentálnej historickej knihy starovekej Číny zostavenej približne pred 2 000 rokmi, vyjadruje tradičnú čínsku filozofiu správy vecí verejných: obyčajní ľudia sú považovaní za základ krajiny a len keď sa darí ľuďom, môže prosperovať aj krajina.
Ide o klasickú čínsku múdrosť, ktorá sa stala súčasťou filozofie riadenia čínskej vlády v modernej dobe.
Keď prezident Si Ťin-pching citoval toto príslovie na zhromaždení pri príležitosti úspechov Číny v boji proti chudobe a na počesť vzorových bojovníkov proti chudobe, prisľúbil, že krajina sa bude držať filozofie rozvoja zameraného na ľudí a neochvejne pôjde cestou spoločnej prosperity.
„Vždy sme boli odhodlaní stáť na strane ľudu a dôsledne sme zdôrazňovali, že odstránenie chudoby, zlepšenie života ľudí a dosiahnutie spoločnej prosperity predstavujú základné požiadavky socializmu," povedal Si Ťin-pching.
Za Liuovým úspechom stojí vláda okresu Mi-jün. Pomohla miestnym včelárom naučiť sa pokročilé včelárske techniky a bezplatne im poskytla kvalitné včelie matky.
S cieľom lepšie pomôcť včelárom poskytla okresná vláda finančnú pomoc na podporu približne 30 projektov v tomto sektore s investíciami vo výške približne 100 miliónov čínskych jüanov, aby pomohla štandardizovať a industrializovať komerčné včelárstvo.
https://news.cgtn.com/news/2023-06-05/Why-does-China-stick-to-the-path-of-common-prosperity--1kob98IUhB6/index.html
https://youtu.be/Lom4HnpR2xI
Video – https://www.youtube.com/watch?v=Lom4HnpR2xI
UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.