USA: Vance pohrozil Iránu odvetou za prípadné ďalšie útoky

dnes 1:34
Washington 27. júna (TASR) – Americký viceprezident JD Vance v piatok varoval Irán, že v prípade ďalších útokov bude čeliť „násiliu“ po tom, ako americká armáda oznámila odvetný úder v reakcii na iránsky útok na nákladnú loď. TASR o tom informovala na základe správy agentúry AFP. „Irán podpísal dohodu o prímerí. My sme ju dodržali. Ak má výhrady k tomu, ako sa uplatňuje memorandum o porozumení, môže zdvihnúť telefón. Násilie však bude opätované násilím,“ napísal Vance na sociálnej sieti X. Viceprezident sa odvolával na memorandum o porozumení, ktorého cieľom je ukončiť takmer štvormesačný konflikt. Americká armáda v piatok oznámila, že podnikla útoky na ciele v Iráne v reakcii na dronový útok na obchodnú loď v Hormuzskom prielive, z ktorého Washington obviňuje Teherán. Americké Centrálne velenie (CENTCOM) uviedlo, že lietadlá zasiahli iránske sklady rakiet a bezpilotných lietadiel, ako aj pobrežné radarové stanovištia po tom, ako Irán vo štvrtok zaútočil dronom na nákladnú loď M/V Ever Lovely plaviacu sa pod singapurskou vlajkou. 4 mf
Všetko o agentúre
Spravodajský servis
Mobilné aplikácie
Videá
PR servis OTS
Fotografie
Audioservis
Archív a databázy
Monitoring