Garamkövesden volt a legnagyobb forróság pénteken
včera 20:56
Pozsony, június 26. (TASR) – Egyes helyeken 38 fokig emelkedett a levegő hőmérséklete pénteken. A legmelegebb az Érsekújvári (Nové Zámky) járásban, Garamkövesden (Kamenica nad Hronom) volt – tájékoztatott a közösségi hálón a Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ).
„Az előrejelzés szerint szombaton (június 27.) ennél is melegebb lesz egy kicsit. Már szombaton megdőlhet a júniusi abszolút rekord (38,8 Celsius-fok), de a napi maximumhőmérséklet országos abszolút rekordja valószínűleg szombaton is érvényes marad” – közölték a meteorológusok.
klm