Majdnem 1,5 ezreléket fújt egy kocsis Bátorkeszin, őrizetbe vették
včera 21:10
Bátorkeszi, június 25. (TASR) – Lovas kocsit állítottak meg egy bejelentés alapján a rendőrök Bátorkeszin (Bátorové Kosihy), a Komáromi (Komárno) járásban. A közösségi oldalán arról tájékoztatott a rendőrség, hogy a kocsit hajtó férfit alkoholszondás vizsgálatnak vetették alá, és 0,71 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda, ami 1,48 ezreléknyi értéknek felel meg.
Őrizetbe vették, a nyomozó ittas járművezetés miatt indított ellene eljárást. Mivel a férfi korábban már volt büntetve, és jelenleg is csak feltételesen van szabadlábon, az előkészítő eljárást vezető bíró elrendelte az előzetes letartóztatásba helyezését. A lovat végül kantáron vezette haza egy rokona, a bakra nem ülhetett fel, mert ő is ivott.
klm