Magyarországon fogták el azt a férfit, aki savval akart megtámadni két nőt

včera 20:54
Budapest, június 24. (TASR) - Magyarországon vették őrizetbe azt a szlovák férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy meg akart támadni két nőt Kelet-Szlovákiában, és egyiküket savval akarta leönteni – tájékoztatta a TASR hírügynökséget Lea Vilhanová, az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs osztályának szóvivője. Az ENFAST nemzetközi nyomozóegységek összehangolt munkájának köszönhetően a 32 éves szlovák férfit, aki ellen európai elfogatóparancs volt érvényben, megtalálták Magyarországon, és a magyar rendőrség különleges egységei őrizetbe vették. A körözött személy hamis személyazonossággal bujkált, többször változtatta a lakhelyét Észak-Magyarországon. Ennek ellenére a magyar rendőrség a nyomára bukkant, és őrizetbe vette. A gyanúsított ellen súlyos, erőszakos bűncselekmény elkövetése miatt indított büntetőeljárást idén májusban az Országos Rendőr-főkapitányság ÚBOK bűnözés elleni egységének nyomozója. A nyomozás eddigi eredményei szerint a gyanúsított részt vett két nő elleni fizikai támadás előkészítésében, Kelet-Szlovákiában. Az egyik potenciális áldozatot savval akarta leönteni. A bűncselekményekre végül a rendőrség beavatkozásának köszönhetően nem került sor. A Budapesti Legfelsőbb Bíróság döntött a férfi őrizetbe vételéről. Kiadatásáról az illetékes magyar bíróság fog dönteni. klm
Všetko o agentúre
Spravodajský servis
Mobilné aplikácie
Videá
PR servis OTS
Fotografie
Audioservis
Archív a databázy
Monitoring