Deutsche Bahn pozastavila prevádzku vlakov v celom Nemecku pre technickú poruchu

dnes 0:40
Berlín 24. júna (TASR) - Nemecká železničná spoločnosť Deutsche Bahn v utorok večer dočasne pozastavila prevádzku vlakov v celej krajine v dôsledku poruchy komunikačného systému. Železničný prevádzkovateľ o tom informoval na svojej webovej stránke. O príčine poruchy neboli bezprostredne k dispozícii žiadne informácie, píše TASR podľa správ agentúr AFP, AP a DPA. Štátna spoločnosť v krátkom vyhlásení na svojej webovej stránke uviedla, že došlo k celonárodnej poruche digitálneho komunikačného systému GSM-R, ktorý sa používa na vnútornú komunikáciu v rámci železničnej siete. Denník Bild citoval generálnu riaditeľku Deutsche Bahn Evelyn Pallaovú, ktorá uviedla, že spoločnosť sa teraz snaží „dostať vlaky do staníc, aby mohli cestujúci vystúpiť“. Výpadok ovplyvňuje všetky vlaky - mestské, regionálne aj diaľkové - prevádzkované spoločnosťou Deutsche Bahn, uviedol berlínsky úrad verejnej dopravy na platforme X. Po desaťročiach nedostatočných investícií, ktoré viedli k častým meškaniam vlakov, sa Nemecko snaží urýchlene modernizovať svoju zastaranú železničnú sieť prostredníctvom masívnych verejných investícií, uviedla agentúra AFP. 2 3 4 lin
Všetko o agentúre
Spravodajský servis
Mobilné aplikácie
Videá
PR servis OTS
Fotografie
Audioservis
Archív a databázy
Monitoring