Bratislava: V lesoparku našli pozostatky munície z druhej svetovej vojny

dnes 18:39
Bratislava 23. júna (TASR) - Počas odborného prieskumu v bratislavskom lesoparku našli pozostatky munície z druhej svetovej vojny. Odborníci ich vyhľadávajú, dokumentujú a v spolupráci s príslušnými zložkami odstraňujú tak, aby zostalo územie bezpečné pre návštevníkov aj prírodu. Informovali o tom Mestské lesy v Bratislave na sociálnej sieti. Za týmito aktivitami stojí Súkromné múzeum B-S 6 „Vrba“, ktoré sa dlhodobo venuje prieskumu a odstraňovaniu tzv. konfliktného odpadu. Na aktivitách spolupracuje s Petržalským historickým inštitútom, občianskym združením Bunkre, Mestskými lesmi v Bratislave, pyrotechnickou službou Policajného zboru, Hasičským a záchranným zborom Bratislavského kraja a ďalšími odborníkmi. Mestské lesy v tejto súvislosti návštevníkov upozorňujú, aby pri prípadnom náleze podozrivého predmetu s ním nemanipulovali a volali políciu na čísle 158. lul gra
Všetko o agentúre
Spravodajský servis
Mobilné aplikácie
Videá
PR servis OTS
Fotografie
Audioservis
Archív a databázy
Monitoring