Kaliňák: Szlovákia fejlesztéseket végez a drónok felhasználása terén
dnes 15:21
Pozsony, június 22. (TASR) – Szlovákia több olyan fejlesztést végez a drónok felhasználása terén, amelyek hozzájárulnak a NATO keleti határainak hatékony védelméhez – nyilatkozta a múlt héten Robert Kaliňák (Smer-SD) védelmi miniszter a NATO keleti szárnyának elrettentési kezdeményezésével (NATO Eastern Flank Deterrence Initiative) kapcsolatban.
„Szlovákiában megkezdődött a dróngyártás első szakasza. Járőrdrónokról és belső nézetű FPV drónokról van szó, emellett folytatódik a drónelfogó és megsemmisítő interceptorok, valamint a nagy hatótávolságú drónok fejlesztése is. Szlovák fejlesztésű, szlovák alapszerkezetre épülő drónok széles spektrumát szeretnénk gyártani” – erősítette meg Kaliňák.
Emlékeztetett egy gútai (Kolárovo) cég fejlesztésére is, egy drónok elleni távirányítású toronyra, detektálási képességekkel, amely majd a drónelhárítási rendszer részét képezi a parancsnoki központtal. „Emellett dolgozunk egy másik projekten is, melynek prototípusát ősszel szeretnénk bemutatni” – tette hozzá.
Szlovákia részese egy lengyel kezdeményezésnek is, amely saját rendszert hoz létre, szlovák fegyverrendszerek bevonásával. „Több kezdeményezés van, olyan megoldást szeretnénk felkínálni, amely hatékony és viszonylag olcsó” – zárta Kaliňák.
hlp