Šutaj Eštok béremelést akar a rendőrségen, feltételként szabja... (3)
dnes 15:13
Pozsony, május 28. (TASR) – Béremelést tervez a rendőri testületnél Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) belügyminiszter. Pártja, a Hlas-SD ezt a feltételt szabja a jövő évi költségvetés támogatásához. Erről csütörtöki sajtótájékoztatóján beszélt a Hlas-SD elnöke. Tibor Gašpar (Smer-SD) korábbi rendőrfőkapitány, a parlament jelenlegi alelnöke is helyesli az elképzelést.
„Mindent megteszek, hogy a jövő évi költségvetésbe bekerüljön a rendőrök bérének emelése. Jelentős emelése. Ez szerepel a kormányprogramban is, és ez a Hlas-SD egyik feltétele a jövő évi költségvetés megszavazásához. Enélkül nem lesz költségvetés” – jelentette ki Šutaj Eštok. Az egyeztetést a napokban megkezdték, a belügyminiszter új bérkategóriát akar.
Gašpar a sajtótájékoztatóján azt mondta, helyesli a rendőrök bérének emelését. „Ezt az igényt vélhetően a költségvetés összeállításakor jelentik be, ami valamikor ősszel lesz elfogadva” – mondta.
Roman Mikulec (Slovensko-Za ľudí) képviselő, volt belügyminiszter sajtótájékoztatón bírálta a jelenlegi belügyminisztert, szerinte ugyanis Šutaj Eštok „megfertőzte” a tárca szociális rendszerét. „Szétnyílt az olló ezen a speciális rendszeren belül, mivel úgy van beállítva, hogy a befizetők számának arányban kell lennie azokkal, akik kivesznek belőle. Ha ez az arány felbomlik, akkor természetesen gond van a szolgálati nyugdíjak kifizetésével” – jelentette ki. Leszögezte, hogy ha a Slovensko része lesz a következő kormánynak, nem nyúlnak hozzá a szociális rendszerhez, csak „meggyógyítják”.
Šutaj Eštok reagált Michal Šimečka PS-elnök nyugdíjakkal kapcsolatos kijelentéseire is. Leszögezte, hogy amíg ő a miniszter, senki nem nyúlhat hozzá a rendőrök és más fegyveres testületek tagjainak szociális juttatásaihoz. Šimečka a közösségi médiában azzal válaszolt, egyáltalán nem javasolta a szolgálati nyugdíjak eltörlését, ahogy azt egyesek félremagyarázzák. Hozzátette, az Expres rádió politikai műsorában arról beszélt, hogy célzottabbá kell tenni a 13. nyugdíjak kifizetését. Mikulec szerint Šimečka „szerencsétlenül” nyilatkozott az ügyben.
FIGYELEM: A hírt a 4. bekezdéssel bővítettük, az 5. bekezdést kiegészítettük.
A TASR hangfelvételt csatolt a hírhez.
hlp klm