Futbal: Aston Villa vyradila v FA Cupe Tottenham, obhajca senzačne vypadol (4)
včera 21:11
Londýn 10. januára (TASR) - Futbalisti obhajcu trofeje Crystal Palace šokujúco vypadli už v 3. kole anglického FA Cupu. V sobotu prehrali 1:2 na ihrisku Macclesfieldu, ktorý účinkuje až v šiestej najvyššej súťaži.
Oba kluby delí v anglickej ligovej „pyramíde“ až 117 miest, keďže Macclesfield pôsobí v regionálnej Národnej lige Sever. Podľa AFP je to najväčší rozdiel, aký kedy dokázal outsider v histórii FA Cupu prekonať v súboji s vyššie postaveným súperom.
Kapitán Paul Dawson a Isaac Buckley-Ricketts skórovali v oboch polčasoch a zabezpečili tak historické víťazstvo pre klub, ktorý v roku 2020 prešiel nútenou reformou po problémoch s nezaplatenými dlhmi. Za hostí sa presadil až v 90. minúte Yeremy Pino, ale už iba zmiernil nečakanú prehru.
Crystal Palace je momentálne bez víťazstva v deviatich zápasoch vo všetkých súťažiach v sérii. Vlani vo finále FA Cupu zdolal Manchester City 1:0.
„Nemôžem tomu uveriť, nikdy sme si nemysleli, že sa ocitneme v tejto pozícii,“ povedal pre BBC tréner Macclesfieldu John Rooney, mladší brat bývalej hviezdy Anglicka a Manchestru United Waynea Rooneyho. „Hrali sme neuveriteľne od prvej minúty. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať. Nemôžem byť na chlapcov viac hrdý. Nemyslel som si, že je takéto niečo reálne, ale vždy existuje malá nádej, že sa môže stať čokoľvek.“
Rozčarovanie netajil Oliver Glasner, kouč Crystal Palace: „Na toto nemám žiadne vysvetlenie. V takýchto zápasoch nepotrebujete taktiku ani trénera. Stačí len ukázať, čoho ste schopní a mať trochu hrdosti, potom musíte podať úplne iný výkon. Dnes nám však toto všetko chýbalo. Zaslúžili sme si prehrať.“
Vlaňajší finalista Manchester City deklasoval treťoligový Exeter 10:1, keď sa po prestupe z Bournemouthu strelecky presadil aj Antoine Semenyo. Dva góly dal Rico Lewis. V treťokolovom súboji dvoch klubov z Premier League sa Sunderland tešil z postupu cez Everton po jedenástkovom rozstrele, keď sa duel skončil aj po predĺžení nerozhodne 1:1. Aston Villa zdolala Tottenham na jeho trávniku 2:1 a Newcastle vyradil Bournemouth po rozstrele.
Nór Jörgen Strand Larsen prispel hetrikom k triumfu Wolverhamptonu nad štvrtoligovým Shrewsbury 6:1. Ďalej ide aj Stoke po výhre nad Coventry 1:0, slovenský legionár Tomáš Rigo odohral v drese víťazného tímu 75 minút. Burnley bez Martina Dúbravku vyradilo Millwall 5:1.
UPOZORNENIE: Správa bola rozšírená v 7. odseku
mp