Nahlásiť chybu v článku
Občas sa niekde objaví nejaká chybná informácia, preklep, či nesprávna interpretácia. Budeme radi, ak nás na túto chybu cez tento formulár upozorníte, aby sme ju mohli čo najskôr opraviť. Redakcia TASR.sk
TASR, 7. septembra 2021 9:53
CGTN: Čína sľubuje zlepšenie regulácie cezhraničného obchodu, vyjadruje podporu malým a stredným podnikom
PEKING 7. septembra (TASR-OTS-/PRNewswire/ - Čína predstaví myšlienku „negatívneho zoznamu" pre cezhraničný obchod so službami na celoštátnej úrovni, čo je krok, ktorého cieľom je zlepšiť transparentnosť a predvídateľnosť podnikateľského prostredia v krajine.
Oznámil to prezident Si Ťin-pching na globálnom samite o obchode so službami na tohtoročnom čínskom medzinárodnom veľtrhu obchodu so službami (CIFTIS) prostredníctvom video odkazu.
Myšlienka bola prvýkrát predstavená tento rok v júli v južnej čínskej provincii Hainan - jedinom pilotnom prístave voľného obchodu v krajine - a špecifikuje opatrenia manažmentu v 11 kategóriách. Úradníci uviedli, že v oblastiach, ktoré nie sú uvedené v zozname, budú mať domáci a zámorskí poskytovatelia služieb rovnaké podmienky a rovnaký prístup na trh.
„Otvoríme sa na vyššej úrovni," povedal Si na veľtrhu a prisľúbil posilnenie podpory sektora služieb pre tých, ktorí súhlasili so spoločným vybudovaním iniciatívy Novej hodvábnej cesty (BRI).
Čína sa podelí o výsledky svojho technologického rozvoja so svetom, povedal v nádeji, že bude spolupracovať so svetom v čase hospodárskeho oživenia po pandémii.
Si, označujúc obchod so službami za dôležitý kus medzinárodného obchodu a zároveň zásadnú súčasť medzinárodného obchodu, naliehal na pokrok v reguláciách v tomto odvetví.
Podpora pre malé a stredné podniky
Si vo svojom príhovore tiež vyjadril podporu malým a stredným podnikom riadeným inováciami. „[Budeme] prehlbovať reformu Novej tretej rady (Výmena národných akcií a kotácií)," zdôraznil Si.
Rada, ktorá bola založená v roku 2013, má za cieľ ponúknuť malým a stredným podnikom nový kanál financovania s nízkymi nákladmi a jednoduchými postupmi zaradenia do zoznamu. Oficiálne údaje ukazujú, že asi 70 percent uvedených MSP dosiahlo v roku 2020 zisk napriek ničivému dopadu pandémie COVID-19.
Čínsky prezident tiež oznámil zriadenie novej burzy cenných papierov v Pekingu v nádeji, že bude primárnou platformou slúžiacou MSP zameraným na inovácie. Stane sa treťou burzou v krajine po burzách vo finančnom centre Šanghaja a v meste Šen-čen na juhu.
Nová burza bude, dúfajme, slúžiť ako prepojenie viacúrovňového kapitálového trhu, uvádza sa v oficiálnom vyhlásení, ktoré po prejave prezidenta Si zverejnila Čínska regulačná komisia pre cenné papiere.
Bude sa zameriavať na štátne podniky a rešpektovať ich rastúci trend s cieľom zlepšiť ich inkluzívnosť a presnosť zacielenia, dodáva sa vo vyhlásení.
https://news.cgtn.com/news/2021-09-02/President-Xi-Jinping-addresses-global-trade-in-services-summit-13eopRZ7Tc4/index.html
Video - https://www.youtube.com/watch?v=1A257cOmZQU
Kontakt pre médiá: Jiang Simin, +86-188-2655-3286, cgtn@cgtn.com
UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.