Nahlásiť chybu v článku
Občas sa niekde objaví nejaká chybná informácia, preklep, či nesprávna interpretácia. Budeme radi, ak nás na túto chybu cez tento formulár upozorníte, aby sme ju mohli čo najskôr opraviť. Redakcia TASR.sk
TASR, 6. októbra 2025 14:42
OTS: Špeciálne štúdio ta3 k českým voľbám sa stalo jednotkou medzi spravodajskými televíziami
Bratislava 6. októbra (TASR/OTS) - ta3 priniesla počas volebného víkendu divákom komplexné, autentické a rýchle spravodajstvo k parlamentným voľbám v Českej republike. Počas soboty bola jasnou jednotkou medzi spravodajskými televíziami a oslovila až 630-tisíc divákov (zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA).
Úspech na obrazovkách sprevádzal aj mimoriadne vysoký zásah na sociálnych sieťach. Príspevky k českým voľbám tam zaznamenali viac než 2,7 milióna videní. Najväčší záujem vyvolal rozhovor s Andrejom Babišom, predsedom víťazného hnutia ANO.
Výrazný nárast zaznamenal aj web ta3.com, ktorý priniesol špeciálny obsah venovaný českým voľbám. Počas víkendu stúpla jeho návštevnosť o 26 %, pričom najčítanejším článkom bol text „Suverénne vyhralo Babišovo hnutie ANO. V Česku hovoria o najväčšom „politickom comebacku“ v dejinách.“
Súčasťou špeciálneho vysielania boli živé vstupy, exkluzívne rozhovory priamo z volebných centrál, priebežné výsledky aj reakcie slovenských politikov. Komplexný spravodajský servis z Česka zabezpečili reportéri Róbert Zoľák a Patrícia Kordiaková, ktorí spolu s online tímom prinášali atmosféru volieb. Zo štúdia v Bratislave vysielali Andrea Simančíková a Tomáš Verníček.
ta3 venovala mimoriadnu pozornosť téme vzájomných vzťahov Slovenska a Česka po voľbách, ktorej sa bude venovať aj v nasledujúcich dňoch aj v relácii Téma z Europarlamentu, a to priamo zo Štrasburgu.
Všetky rozhovory, záznamy a analýzy z volebných dní nájdete na ta3.com.
https://www.ta3.com/clanok/1014487/cesko-volby-2025-poslanecka-snemovna-parlament-ceska-republika
UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.