OTS: Po uštipnutí hmyzom, kontaktom s hadom a útokmi rôznymi cicavcami ...

TASR, 11. júla 2023 10:00

OTS: Po uštipnutí hmyzom, kontaktom s hadom a útokmi rôznymi cicavcami hospitalizovali v SR v roku 2022 stovky ľudí

Bratislava 11. júla (TASR/OTS) - V prírode sú nástrahou pre turistov jedovaté hady či pavúky. Zdanlivo menej nebezpečné, ale v niektorých prípadoch až život ohrozujúce je aj uštipnutie hmyzom. Len v minulom roku pre poštípanie hmyzom skončilo v nemocnici 144 ľudí. Vyplýva to z údajov Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) za rok 2022.

"Najpočetnejšou príčinou úrazov s následnou hospitalizáciou bolo uhryznutie alebo uštipnutie nejedovatým hmyzom a inými nejedovatými článkonožcami, respektíve uhryznutie alebo udretie psom. Najčastejšie pri úraze došlo k otvoreným poraneniam niektorej časti tela. V prípade hmyzu sa 50 hospitalizácií týkalo kontaktu so sršňami, osami alebo včelami,“ uvádza NCZI.

S príchodom teplých dní je spojený častejší pobyt vo voľnej prírode a s ním aj vyššie riziko napadnutia turistov hmyzom alebo divým zvieraťom. Niektoré z úrazov spôsobených hmyzom alebo divým zvieraťom si vyžadajú hospitalizáciu. Keď už sa niečo také stane, pomôže svojim novým aj existujúcim klientom poisťovňa MetLife, ktorá od 1. júla spustila špeciálnu trojmesačnú akciu s extra poistným plnením vo výške 400 eur. Toto jednorazové poistné plnenie poskytne zraneným finančnú podporu v prípade hospitalizácie alebo ošetrenia rany po napadnutí divým zvieraťom či hmyzom. Nezáleží na tom, či už dôjde k nehode na Slovensku, alebo kdekoľvek vo svete.

„Prázdninový benefit ponúkame všetkým našim existujúcim klientom a to úplne zadarmo, bez ohľadu na typ poistenia. Využiť ho budú môcť aj tí, ktorí si vo vymedzenom trojmesačnom období dojednajú v MetLife novú zmluvu životného poistenia. Takže ak klienta napadne divé zviera, prípadne hmyz a u lekára dôjde k ošetreniu rany revíziou alebo k hospitalizácii, môže počítať s finančnou podporou vo výške 400 eur,“ priblížil letný benefit riaditeľ produktového oddelenia MetLife CZ & SK Tomáš Coufal.

V zahraničí riešia poisťovne uhryznutie opicami, ktoré môžu byť nositeľkami rôznych infekcií a chorôb, vrátane špecifických vírusov, ako je napríklad besnota. Počas dovolenky pri mori je zase bežné popŕhlenie medúzou, či nepríjemné rany po morskom ježkovi.

Ošetrenie po útoku zvieraťom by malo byť vykonané lekárom čo najskôr po vzniku poranenia. Hospitalizácia je potom obvykle odporúčaná osobám s nedostatočnou imunitou, závažnými chronickými ochoreniami, zraneným s horúčkou nad 38 ° C alebo so známkami sepsy. „Ak bude klient v priebehu trojmesačného obdobia hospitalizovaný alebo mu bude chirurgicky ošetrená rana, musí poisťovni predložiť kópiu lekárskej správy od odborného lekára. Jednorazové poistné plnenie môže byť každému poistenému vyplatené iba raz,“ dodal k letnému benefitu MetLife Tomáš Coufal.

MetLife na Slovensku

MetLife pôsobí na Slovensku od roku 1995. Spoločnosť poskytuje široké spektrum produktov životného a úrazového poistenia. Spoločnosť sa stala synonymom finančnej istoty a profesionalizmu. Aktuálne má na Slovensku viac ako 450 000 klientov.

O spoločnosti MetLife

MetLife, Inc. (NYSE: MET) je prostredníctvom pridružených a dcérskych spoločností („MetLife“) jednou z popredných svetových spoločností poskytujúcich finančné služby v oblastiach poistenia, anuít, zamestnaneckých benefitov a správy aktív, aby pomohli individuálnym a firemným zákazníkom vytvoriť istejšiu budúcnosť. Spoločnosť MetLife bola založená v roku 1868, svoju činnosť vykonáva vo viac ako 40 krajinách a má popredné postavenie na trhu v USA, Japonsku, Latinskej Amerike, Ázii, Európe a na Strednom východe. Viac informácií nájdete na stránke www.metlife.com, www.metlife.sk.

UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Všetko o agentúre
Spravodajský servis
Mobilné aplikácie
Videá
PR servis OTS
Fotografie
Audioservis
Archív a databázy
Monitoring