Nahlásiť chybu v článku
Občas sa niekde objaví nejaká chybná informácia, preklep, či nesprávna interpretácia. Budeme radi, ak nás na túto chybu cez tento formulár upozorníte, aby sme ju mohli čo najskôr opraviť. Redakcia TASR.sk
TASR, 9. októbra 2025 8:08
OTS: Comarch a F.I.L.A. S.p.A. posilňujú spoluprácu rozšírením elektronickej fakturácie na európskej úrovni
Miláno 9. októbra (TASR/OTS) - /PRNewswire/ - V nadväznosti na implementáciu v Taliansku v roku 2022 rozširujú spoločnosti Comarch a F.I.L.A. S.p.A., popredný dodávateľ produktov pre umenie, dizajn a farbenie, svoje partnerstvo v oblasti elektronickej fakturácie. Dohoda upevňuje spoluprácu, ktorá sa začala už v roku 2019 a zaistila počiatočné zavedenie systému Comarch EDI (https://www.comarch.com/trade-and-services/data-management/edi/) a integráciu so systémom SAP ERP, ktorý si spoločnosť zvolila ako riadiace riešenie.
Vďaka tomuto strategickému rozhodnutiu bude môcť spoločnosť F.I.L.A. používať riešenia Comarch E-Invoicing (https://www.comarch.com/trade-and-services/data-management/e-invoicing/) a E-Archive na ďalších európskych trhoch, kde pôsobí, v súlade s nadchádzajúcimi nariadeniami.
Strategické rozšírenie digitalizácie
Plán implementácie elektronickej fakturácie a úložiska sa týka nasledujúcich krajín s jasnými a zadefinovanými termínmi na zaistenie úplného súladu s predpismi:
• Nemecko: Implementácia služby bude zahŕňať odosielanie aj elektronické ukladanie faktúr.
• Francúzsko: Od roku 2026 pre dva subjekty skupiny, so zahrnutím elektronického podávania výkazov v rámci projektu.
• Belgicko: Zavedenie riešenia je plánované na rok 2026, aby sa zaistil súlad so štandardmi Peppol.
• Španielsko: Začiatok projektu je naplánovaný na rok 2027 a bude zahŕňať systém overovania v reálnom čase.
„Pokračujúca dôvera spoločnosti F.I.L.A. svedčí o hodnote a škálovateľnosti našich riešení. Náš tím je pripravený podporiť ich expanziu, pričom zaistí súlad s predpismi a efektívnosť procesov na zložitých trhoch, ako sú Francúzsko, Belgicko, Nemecko a Španielsko," dodala Kamila Niekraszewicz, riaditeľka spoločnosti Comarch Italy. „Táto dohoda ďalej upevňuje našu úlohu strategického technologického partnera, akého spoločnosti pôsobiace v neustále sa meniacom prostredí po celom svete potrebujú."
Spolupráca medzi spoločnosťami Comarch a F.I.L.A. sa naďalej rozvíja a buduje základy úspešnej budúcnosti v efektívnom a bezpečnom riadení obchodných procesov.
Kontakt: Michał Ostasz, michal.ostasz@comarch.com
Foto: https://mma.prnewswire.com/media/1120901/COMARCH_Logo.jpg
UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.