Nahlásiť chybu v článku
Občas sa niekde objaví nejaká chybná informácia, preklep, či nesprávna interpretácia. Budeme radi, ak nás na túto chybu cez tento formulár upozorníte, aby sme ju mohli čo najskôr opraviť. Redakcia TASR.sk
TASR, 9. decembra 2021 7:56
CGTN: Prezident CMG Shen Haixiong: Celo-procesová demokracia Číny prináša šťastie
Peking 9. decembra (TASR-OTS) - /PRNewswire/ - Demokratický systém krajiny je hlboko zakorenený v jej histórii, kultúre a tradícii, preto neexistuje žiadny model demokracie typu „jedna vhodná pre všetkých".
Shen Haixiong, prezident Čínskej mediálnej skupiny (CMG), to povedal v sobotu na Medzinárodnom fóre o demokracii: Spoločné ľudské hodnoty.
Fóra, ktoré sa konalo v Pekingu, sa zúčastnilo viac ako 500 vysokých politikov a akademikov z viac ako 120 krajín a regiónov a 20 medzinárodných organizácií.
Shen povedal, že celo-procesná ľudová demokracia v Číne dáva čínskemu ľudu pocit šťastia a naplnenia. Pomohla 1,4 miliarde ľudí zbaviť sa absolútnej chudoby a dostala pandémiu COVID-19 pod kontrolu.
Demokraciu krajiny by mali posudzovať len jej ľudia a skutočná demokracia by sa mala využiť na zlepšenie blahobytu ľudí, povedal Shen.
Medzitým kritizoval USA za to, že vnucujú svoju demokraciu iným krajinám bez ohľadu na ich kultúrne a historické rozdiely.
Miestnemu obyvateľstvu to prinieslo ekonomický rozvrat a humanitárne katastrofy, povedal Shen.
Nepokoje v Kapitole v USA začiatkom januára, unáhlené stiahnutie Washingtonu z Afganistanu a rekordne vysoký počet obetí v krajine počas pandémie COVID-19 odhalili, že americká demokracia je vážne chorá, povedal Shen.
Shen poznamenal, že spravodajstvo CGTN o Afganistane svetu ukázalo skutočnú situáciu v krajine, a prisľúbil, že CMG bude naďalej niesť svoju zodpovednosť, ako významné medzinárodné médium, za šírenie pravdy a zdieľanie demokratických príbehov v Číne.
Veríme v silu spravodlivosti a sme odhodlaní šíriť objektívne a spravodlivé povedomie o demokracii, povedal Shen.
Zaviazal sa, že bude aktívne pracovať na budovaní zdravého prostredia globálnej verejnej mienky a posilní výmenu medzi rôznymi kultúrami s cieľom vybudovať komunitu so spoločnou budúcnosťou pre ľudstvo.
Xie Fuzhan, prezident Čínskej akadémie sociálnych vied, povedal, že demokracia je konkrétny fenomén, ktorý sa neustále vyvíja. Má korene v histórii a kultúre, preberá rôzne formy a rozvíja sa spôsobmi, ktoré si rôzne národy zvolili na základe ich bádania a inovácií.
Yukio Hatoyama, bývalý premiér Japonska, povedal, že USA by sa namiesto prílišného zdôrazňovania svojich hodnôt mali zamerať na spoločné hodnoty zdieľané medzinárodným spoločenstvom a vyhnúť sa zbytočnej hre v medzinárodných vzťahoch.
Kenneth M. Quinn, bývalý veľvyslanec USA v Kambodži, dúfa, že Čína a USA by mohli spolupracovať na podpore demokracie prostredníctvom spolupráce a multilaterálnej diplomacie v rámci OSN.
https://news.cgtn.com/news/2021-12-04/CMG-president-Shen-Haixiong-speaks-at-International-Forum-on-Democracy-15J7B5etyKY/index.html
Video - https://www.youtube.com/watch?v=dB8gnnMtAFg
Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1702690/CMG_President_Shen_Haixiong_China_s_whole_process_democracy_brings_happiness.jpg
KONTAKT: cgtn(AT)cgtn.com
UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.