Futbal: Real Madrid otočil duel v Almerii a na pôde nováčika zvíťazil 2:ľ (3)

14. augusta 2022 23:57
Madrid 14. augusta (TASR) - Futbalisti Realu Madrid úspešne vykročili za obhajobou titulu španielskeho majstra. V 1. kole La Ligy zvíťazili na pôde nováčika súťaže UD Almeria 2:1. Domáci viedli od 6, minúte po góle Largieho Ramazaniho, Real však v druhom polčase po príchode tvorcu hry Luku Modriča otočil neprianivzý vývoj. O vyrovnanie sa postaral Lucas Vazquez a o triumfe favorita rozhodol v 75. minúte z priameho kopu striedajúci David Alaba, pre ktorého to bol prvý dotyk s loptou. Real Sociedad San Sebastian uspel na pôde Cadizu 1:0. O víťazstve baskického tímu rozhodol v 24. minúte Takefusa Kubo. La Liga - 1. kolo: Almeria - Real Madrid 1:2 (0:1) Góly: 6. Ramazani - 61. Vazquez, 75. Alaba FC Valencia - Girona 1:0 (1:0) Gól: 45+1. Soler (z 11 m), ČK: 52. Comert (Valencia) Cadiz CF - Real Sociedad San Sebastian 0:1 (0:1) Gól: 24. Kubo UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v perexe a o ďalší sumár. la ny