Futbal-MS-ženy-kval.: Slovenky prehrali vo Fínsku 1:2 v A-skupine (2)

21. septembra 2021 20:46
Turku 21. septembra (TASR) - Slovenské futbalové reprezentantky neuspeli ani v druhom vystúpení v A-skupine kvalifikácie MS 2023. Po piatkovej prehre v domácom NTC Senec so Švédkami 0:1 prehrali v utorok v Turku s Fínskom 1:2. Zverenky reprezentačného trénera Petra Kopúňa sa najbližšie v boji o MS stretnú 26. októbra v NTC Poprad s Gruzínskom. Na úvodný gól domácich dokázala v 63. minúte ešte zareagovať Mária Mikolajová. Fínky ale o päť minút opäť dostala do vedenia Ria Ölingová, na jej gól už Slovenky odpoveď nenašli. kvalifikácia MS 2023 vo futbale žien - A-skupina: Turku Fínsko - Slovensko 2:1 (1:0) Góly: 37. Engmanová, 68. Ölingová - 63. Mikolajová, bez kariet. Rozhodovali: Acedová - Pinová, Bitrianová (všetky Šp.) Fínsko: Korpelová - Hyyrynenová, Westerlundová, Kuikkaová, Koivistová - Engmanová, Alanenová, Summanenová, Ölingová - Franssiová (86. Kemppiová), Sälsströmová (80. Rantanenová) SR: Korenčiová - Košíková (86. Horvathová), Bartovičová, Fischerová, Vojteková - Mikolajová (90.+1 Maťavková), Biróová (65. Lemešová), Škorvánková - Hmírová, Šurnovská - Žemberyová (90.+1 Havranová) ďalší výsledok: Švédsko - Gruzínsko 4:0 (2:0) Góly: 84. a 90.+3 Segerová (prvý z 11 m), 40. Angeldalová, 45.+4 Erikssonová tabuľka: 1. Švédsko 2 2 0 0 5:0 6 2. Fínsko 1 1 0 0 2:1 3 3. SLOVENSKO 2 0 0 2 1:3 0 4. Gruzínsko 1 0 0 1 0:4 0 Írsko ešte nehralo UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o zostavu Fínska, ďalší výsledok a tabuľku. jp