Futbal-MS-ženy-kval.: Slovenky prehrali vo Fínsku 1:2 v A-skupine

21. septembra 2021 19:09
Turku 21. septembra (TASR) - Slovenské futbalové reprezentantky neuspeli ani v druhom vystúpení v A-skupine kvalifikácie MS 2023. Po piatkovej prehre v domácom NTC Senec so Švédkami 0:1 prehrali v utorok v Turku s Fínskom 1:2. Zverenky reprezentačného trénera Petra Kopúňa sa najbližšie v boji o MS stretnú 26. októbra v NTC Poprad s Gruzínskom. Na úvodný gól domácich dokázala v 63. minúte ešte zareagovať Mária Mikolajová. Fínky ale o päť minút opäť dostala do vedenia Ria Ölingová, na jej gól už Slovenky odpoveď nenašli. kvalifikácia MS 2023 vo futbale žien - A-skupina: Turku Fínsko - Slovensko 2:1 (1:0) Góly: 37. Engmanová, 68. Ölingová - 63. Mikolajová, bez kariet. Rozhodovali: Acedová - Pinová, Bitrianová (všetky Šp.) zostava SR: Korenčiová - Košíková (86. Horvathová), Bartovičová, Fischerová, Vojteková - Mikolajová (90.+1 Maťavková), Biróová (65. Lemešová), Škorvánková - Hmírová, Šurnovská - Žemberyová (90.+1 Havranová) jp