Lyžovanie-MS-skoky:Slovinka Klinecová získala nečakane zlato na strednom mostíku

25. februára 2021 18:52
Oberstdorf 25. februára (TASR) - Slovinská skokanka na lyžiach Ema Klinecová získala nečakane zlatú medailu vo štvrtkovej súťaži na strednom mostíku na MS v nemeckom Oberstdorfe. Na druhej priečke skončila s odstupom 3,1 bodu obhajkyňa titulu Maren Lundbyová z Nórska, bronz si vybojovala Sara Takanašiová z Japonska. Dvadsaťdvaročná Klinecová dosiahla svoj životný výsledok. Doteraz ani raz v kariére nezaznamenala víťazstvo vo Svetovom pohári, v jeho prebiehajúcej edícii jej patrí piata pozícia. V prvom kole dosiahla 105 metrov a bola priebežne druhá, v druhom ju výkon 100,5 metra posunul na najvyšší stupienok so ziskom 279,6 bodu. "Ďakujem všetkým, ktorí mi verili. Nečakala som, že vyhrám, ale dala som zo seba všetko. Boli to moje najlepšie preteky v kariére," povedala Klinecová. Majsterka sveta z roku 2019 a olympijská víťazka z Pjongčangu Lundbyová skončila druhá po skokoch dlhých 102,5 a 99,5 metra, čím o dve desatiny bodu predstihla bronzovú Takanašiovú. Japonka vyhrala rekordných 60 súťaží v SP, no na vrcholnom podujatí stále čaká na zlatú medailu z individuálnej súťaže. Po prvom kole bola na čele 19-ročná reprezentantka Rakúska Marita Kramerová, keď predviedla nový ženský rekord mostíka 109 metrov. Trojnásobná juniorská svetová šampiónka, ktorá sa narodila v Holandsku, však v druhom pristála iba na značke 98 metrov a prepadla sa tesne za pódium. Líderka Svetového pohára Nika Križnarová zo Slovinska skončila piata. Skokanky majú v piatok na svetovom šampionáte na programe súťaž družstiev na strednom mostíku. Na budúci týždeň sa premiérovo na MS predstavia aj v individuálnej súťaži na veľkom mostíku. UPOZORNENIE: Správa je z briefu rozšírená od 2. odseku mp ny