Futbal-LM: Slavia Praha - Midtjylland 0:0 v prvom zápase play off

22. septembra 2020 22:53
Bratislava 22. septembra (TASR) - Futbalisti Slavie Praha remizovali v úvodnom zápase play off Ligy majstrov s dánskym Midtjyllandom 0:0. V prvom polčase videli diváci v Edene iba minimum šancí. "Zošívaných" v druhom dejstve podržal brankár Ondrej Kolář, ktorý reflexívne vyrazil hlavičku Soryho Kabu a v závere zneškodnil aj delovku kapitána hostí Erika Svjačenka. Veľmi dobrú východiskovú pozíciu si vytvorili hráči rakúskeho šampióna Red Bull Salzburg, ktorí vďaka dvom gólom v druhom polčase zvíťazili na pôde izraelského Maccabi Tel Aviv 2:1. Ruský FK Krasnodar zdolal grécky PAOK Solún 2:1. Odvety play off LM sú na programe 29. a 30. septembra, žreb skupinovej fázy sa uskutoční 1. októbra o 18.00 h v Nyone. 1. zápasy play off Ligy majstrov 2020/2021: Slavia Praha - Midtjylland 0:0 FK Krasnodar - PAOK Solún 2:1 (1:1) Gól&. 39. Claesson (z 11 m), 70. Cabella - 33. Pelkas Maccabi Tel Aviv - Red Bull Salzburg 1:2 (1:0) Góly: 9. Biton - 49. Szoboszlai (z 11 m), 57. Okugawa la