Futbal: Mönchengladbach zdolal Union Berlín 4:1, Bénes hral od 82. minúty

31. mája 2020 17:25
Berlín 31. mája (TASR) - Futbalisti Borussie Mönchengladbach zvíťazili v nedeľnom súboji 29. kola nemeckej Bundesligy nad Unionom Berlín 4:1 a v tabuľke sa posunuli na priebežné tretie miesto. Slovenský stredopoliar László Bénes nastúpil za domácich v 82. minúte za rozhodnutého stavu. Union sa naďalej trápi a stále čaká na prvé víťazstvo po koronaprestávke. Po reštarte získal iba jeden bod v štyroch zápasoch a klesol na 14. priečku. Domáci sa ujali vedenia v 17. minúte, Florian Neuhaus zakončil drzú individuálnu akciu prízemnou strelou, ktorá sa odrazila do siete od pravej žrde. Na 2:0 zvýšil ešte pred prestávkou umiestnenou hlavičkou Marcus Thuram. V 50. minúte sa síce podarilo takisto hlavičkou znížiť Sebastianovi Anderssonovi, no už o deväť minút neskôr Thuram svojím druhým presným zásahom prinavrátil domácim dvojgólový náskok. Gladbach v 81. minúte ešte poistil triumf gólovým volejom Alassaneho Pléu. Vybojoval tak svoju druhú výhru po ligovom reštarte a v tabuľke preskočil Lipsko i Leverkusen, s ktorým má rovnaký počet bodov (56), no lepšie skóre. Na druhý Dortmund stráca len bod, "žlto-čierni" sa však môžu v prípade víťazstva na ihrisku Paderbornu (18.00) súperovi vzdialiť na rozdiel štyroch bodov. Bundesliga - 29. kolo: Borussia Mönchengladbach - Union Berlín 4:1 (2:0) Góly: 41. a 60. Thuram, 17. Neuhaus, 81. Plea - 50. Andersson /L. Bénes (Mönchengladbach) nastúpil v 82. minúte/ ms mp